Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, bélgyulladás?

Tengerimalac, bélgyulladás?

Figyelt kérdés

Akik voltak hasonló helyzetben tudnának pár tanácsot/tapasztalatot írni?

Illetve tudnátok egy kicsit biztatni?

5 napja a tengerimalacomon észrevettem,hogy rossz kedvű.Nem evett/ivott.Elég sokat nyögdécselt.Hígabb volt a széklete és lázas volt.

Elvittük orvoshoz aki azt mondta,hogy bélgyulladása van és kapott szurit 4 napig.

Tegnap fejeztük be.Akkor még mondtam az orvosnak,hogy még nyögdécsel és mondta,hogy a feneke is begyulladt neki kicsit a hasmenéstől és,hogy kamilla teával kéne ápolgatni neki(meg mondta,hogy úgy is jó ha belerakom a kis fenekét és kicsit üldögél benne.)

Egyébként az étvágya sokkal jobb neki.Meg úgy tűnik mozgékonyabb is.

Eddig a teát 3 alkalommal csináltuk(Természetesen kellemes melegre csináltam,de nem forróra és mindig a csuklómmal ellenőriztem a hőmérsékletet.Még úgy tűnt,hogy tetszik is neki,mert elfeküdt a kezemen:)) és most azt vettem észre,hogy megint hígabb neki a széklete.(Pedig tegnap már majdnem tökéletes volt)

Arra gondoltam,hogy talán azért mert a teába üldögél pár percig és nem zárta rendesen össze a farizmait és felhígult neki tőle a széklete.Szerintetek?

Egyébként a kedve meg sokkal jobb neki,mint 5 napja volt.És sokkal többet is eszik(szénát meg egy kis tápot,mást nem kapott)meg iszik is rendesen.

Egyébként ketten vannak és a másiknak semmi baja.

Szerintetek baj lehet?Elrontottam valamit?

Teljesen kétségbe vagyok esve.Eddig még egyik se volt beteg és nagyon félek,hogy valami baj lesz.Nagyon fontosak nekem el se tudnám képzelni mi lenne velem nélkülük.

Egyébként 3 évesek.

Előre is köszönöm annak aki végigolvasta és köszönöm a hasznos,segítőkész válaszokat:)



2013. szept. 1. 12:29
 1/9 A kérdező kommentje:
És természetesen ha úgy látom,hogy megint rosszabbodik az állapota azonnal orvoshoz viszem:)
2013. szept. 1. 12:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent megtettél elvitted orvoshoz, aki szurit adott neki.Egyébként sajnos elég nehéz a kisrágcsálókat gyógyítani. Hasmenésükkel kapcsolatban ezt találtam, [link] Jobbulást a malackának.
2013. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. szept. 1. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Az újabb hasmenés lehet, hogy pont az antibiotikumos kezelés mellékhatása. Olvasd el ezt.

[link]

Szerintem vegyél neki Bio-Lapist, állatpatikában kapható.

A gemon.ro a legjobb malacos honlap, a fórumában bármit megkérdezhetsz, szakszerű választ fogsz kapni.

2013. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az újabb hasmenés akkor kezdődött amikor leálltunk a gyógyszerrel.:/

Visszavittem ma délután a dokihoz és adott neki egy másfajta összetételű szurit meg kapott speciális tápot ami pont az ilyen betegségekre van,meg majd holnap is menni kell vissza.

Hát már remélem,hogy ez segíteni fog.

De köszönöm az eddigi válaszokat és külön köszönöm a linkeket is:)Ha még valaki hozzátud szólni a témához akkor írjon,mert minden érdekel ami ezzel kapcsolatos:)

2013. szept. 1. 20:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rizst, szárazkenyeret semmiképpen nem ehet a tengerimalac. Kettes válaszoló amit belinkelt nem jó! Hasmenés esetén csak széna és friss víz legyen előtte!
2013. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy van aki figyel. Nem rosszindulatból írom. Mondjuk tény, hogy nekem a malacaimnak nem voltak ilyen problémái. Ha rosszat linkeltem volna és téves akkor bocsi. 2-es voltam.
2013. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is észrevettem de semmi baj:)

Azért volt benne pár érdekes dolog is:)

Viszont az etetést elszúrták(pláne,hogy rizst egyáltalán nem is ehet)Mondjuk én természetesen végig az állatorvos utasításait követtem és nem kísérletezgetek ilyen dolgokkal amit néhány oldalon írnak:)

Egyébként már jobban van,csak még kicsit gyengécske.

Azt mondta az állatorvos,hogy már ehet egy kis tápot meg ugye széna van előtte meg friss víz úgyhogy remélem,hogy most már rendbe jön:)

Már hasmenése sincs(igaz a széklete színe még nem tökéletes de sokkal jobb mint volt)

Szóval szerintem már nem lesz gond:)

Köszönöm a válaszokat:)

2013. szept. 5. 15:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó, és örülök, hogy csak elolvastad a linket. Akkor módosítom a válaszom, a 2-es válaszolója vagyok és azokat ne tedd ami abba a linkbe van. Az utolsónak aki felhívta rá a figyelmet annak meg adjunk egy zöld kezet :-)
2013. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!