Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnál rendben van...

Tengerimalacnál rendben van ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Kb 4-5 hónapos lehet jelenleg, én 2 hónapja kaptam és még mindig furcsállom azt nála hogy van hogy ok nélkül akkorákat ugrik a ketrecében hogy azt hinné az ember hogy rohama van, vagy meg van veszve. Kérdem én, ez normális ? (hangsúlyozom, elég sűrűn csinálja) Meg a másik a félénksége : van hogy arr megijed hogy felemelem a karom a szobában. Lehet van valami baja? Vigyem el állatorvoshoz? Eszik, iszik rendesen.

2013. szept. 5. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baja
2013. szept. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Biztos hogy mindig ijedéstől csinálja? Akkor jó lenne, ha egy kicsit barátkoznál vele. Pl olvass föl neki hangosan, akkor megszokja a hangod és nem fog ijedezni.

A másik lehetőség, hogy 'popcorning'-ol. ( http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=a_E.. Azaz ugrál össze vissza mint egy idióta. Ezt akkor szokták, ha boldogok valamiért. Ki szoktad engedni szaladgálin? Lehet, hogy le kéne kicsit vezetni az energiáit.

2013. szept. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Barátkozni folyton barátkozunk, minden nap ki van engedve. Harmadik malactulajdonos révén, tudom hogy mozgásigényük van, meg stb, de ilyet még egyiknél se tapasztaltam és félek nehogy valami baja legyen későbbiekben. Beszélgetni is szoktam vele, azt sem hanyagoljuk el, folyton simogatom, amikor csak megtehetem.
2013. szept. 5. 20:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Na hát annál a videónál kicsit durvább az én malacom... szinte mintha fel akarna borulni a végén.
2013. szept. 5. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hVq.. Ez is az, de sokkal durvábban nyomja a malacka. :)

De am ez normál a malacoknál, szerintem nem kell félned. Ha ideginek tűnik (nem tud mozogni, járni rendesen, görcsei vannak) akkor érdemes lenne viszont dokihoz vinni.

2013. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na igen, az enyém is ilyen ! Csak a ketrecben !
2013. szept. 5. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor semmi baja, csak kicsit heves természetű és bezsong néha. :) Lehet csak örül, hogy lát. :)
2013. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én sem értettem ezt eleinte hogy miért ilyen. De csak örömében "popcornozik" :D és az hogy egy kicsit félénk az természetes az elején..bár nekem több mint félév után is megijed ha egy mozdulatot is teszek. xd állítólag a fülük kivételes élességgel hall :S
2013. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!