Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a 9 hetes dzsungáriai...

Dalma1997 kérdése:

Mi lehet a 9 hetes dzsungáriai hörcsögömmel? (Sürgős! )

Figyelt kérdés

4 napja kaptam meg. Tegnap este még mókuskerekezett és semmi baja nem volt. Ma reggel azt vettem észre, hogy nagyon elvan gyengülve nehezen nyitja csukja a szemeit és amikor elindul rángatózva remegve lépked. adtunk neki egy kis almát evés közben elaludt. 5 perc múlva felébredt és megént evett egy kis almát. Egyszerűen ha elindul vagy bármit csinál rángatózni kezd és nagyon lassú a mozgása. Olyan mintha a halálán lenne.


Miért hal meg ilyen fiatalon? Nem lett kivéve nem adtunk neki semmi olyat amit nem ehet. Kaját meg vizet is mindig kapott. Ahogy mondtam este még futkározott és a járása is nomrális volt.



2013. szept. 8. 11:17
 1/7 anonim válasza:
Ha nem pusztul el holnapra, akkor állatorvos.
2013. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz.

(Amúgy rossz kategóriába raktad a kérdést.)

2013. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bencse02 ***** válasza:
Próbáld meg figyelemmel kísérni amit csinál! És ha holnapra életbe marad akkor menj el vele állatorvoshoz és mondd el neki amit nála tegnap tapasztaltál!
2013. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Vidd el állatorvoshoz, de addig is keress fel egy netes állatorvost, akinek tudsz írni, és visszaír, hogy mi lehet a baj, vagy mit csinálj vele addig amíg el nem tudod őt vinni az orvoshoz!!
2013. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mostanra kicsit jobban van:élénkebb lett és rohangál, viszont a mozgása még mindig aggaszt. Elég fura, gyakran dőlöngél néha az oldalára esik vagy az orrára, majd továbbmegy..olyan mintha nem teljesen ő irányítaná a mozdulatait. Úgy mozog mintha "részeg" lenne És alvás közben is gyakran kisebbeket rángatózik. Remélem az orvos tud, majd segíteni.(Holnap elviszem.)
2013. szept. 8. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy valami baja van, de a leírásod alapján akár az is lehet, hogy egyszerűen csak fél és megijed néha.

Ugyanis mint írod még csak pár napja van nálad.

És én saját tapasztalatomból mondom, az én mostani fiatal aranyhörcsögöm néha csinál hasonlóakat, amikor épp fél. Hogy lassan megy remegve, félve, esetleg hirtelen megijed és megugrik, eldől, de az enyém az tuti fél, ő makk egészséges. Csak gondoltam leírom, hogy ez is lehet, de ha én látnám a höridet élőben, akkor meg tudnám mondani biztosra mi baja van neki, ismerem a hörcsögöket nagyon már, régóta tartom őket.


Ha szerinted tényleg nem félelemről van szó az ő esetében, akkor mindenképp mutasd meg egy hozzá értő állatorvosnak!

2013. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
100%, hogy nem félelem! Első nap már jött oda a kezünkhöz nyalogatni egyáltalán nem félt ment a mókuskerékhez nyugodtan hajtotta, most meg nem tud egyenesen menni jobra balra forog gyakra elesik az orrára bukik és a hátára ÉS MINDEZT JÓ NAGY SEBESSÉGGEL NEM IS LASSUL LE HACSAK BE NEM NYÚLUNK VAGY NEM MOSAKSZIK ÉS ISZIK. köszi mindenkinek a válaszokat. Az elvittem orvoshoz és annyit mondott, hogy vele születtett idegrendszeri probléma lehet ami most jött ki rajta. Nem jósol neki hosszú jövőt.
2013. szept. 10. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!