Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kövér a degum, vagy sovány a...

Kövér a degum, vagy sovány a másik kettő? (kép is)

Figyelt kérdés

Súlyosabb is, nagyobb is méretben, pedig ugyanannyi idős (sőt az egyiknek a testvére), mint a többiek, 5 hónapos. Majdnem kétszer akkora, mint a tesója, mikor még hazahoztam őket, akkor is nagyobb volt, de ez mostanra fokozódott... Állandóan tömi magát. VL Chinchilla Complete-t kap + szénát mind a három, minden nap kerekeznek és ki vannak engedve futkározni, a ketrecük is elég nagy...

Szóval a kérdésem, hogy nem baj, hogyha kövérebb a társainál ennyivel?


Sajnos a képeken annyira nem érezhető a különbség, de azért itt vannak:


Dagi:

[link]


[link]


Másik kettő:

[link]


[link]


[link]



2013. szept. 13. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

[link] Ő a dagihoz képest tényleg sokkal soványabb, de így nem tudom megítélni. Talán egy oldalról készült kép jobb lenne. Ha már kölyökként is nagyobb volt, akkor valószínűleg a testalkata nagyobb. Ha hím, akkor alapból normális, ha egy picit erősebb.

A csoportban nőstények és hímek is vannak? Hogy oldod meg, hogy ne szülessenek picik? Csak mert testvérek is párosodhatnak, de akkor nagyobb az esély, hogy beteges picik születnek.

2013. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon izgágák, nem tudom máshogy lefotózni.

Mind hímek.

A képen lévő degu, amit mondasz, azon a külön alomból lévő degu van. Neki nem hiszem, hogy valami baj lenne az egészségével, és szinte ő a leghiperaktívabb mindhárom közül :)

Viszont pl. a tesója elég nyugis, ilyen a természete, nagyon barátságos, egyáltalán nem félős, de ő elég vékony is... A kövérebb fiú talán a domináns, ő viszont nem annyira nyugodt, sokszor túrja ki az etetőből a másik kettőt. A vékony nem is eszik annyit.

2013. szept. 13. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem tíznél több degum van, amelyik sovány 200g sincs, a testvére pedig 300-nál több. A soványaknak érdemes rendszeresen mérni a súlyát és ellenőriztetni a fogait. A fogproblémás deguk nehezebben esznek, prüszkölnek, fogynak, idővel a metszőfogai is túlnőnek. Mondjuk, amivel eteted őket kaja, az a csúcs, az enyémek is azt eszik, a széna is fogy rendesen, mégis van olyan degum, amelyiknek a hátsó örlői, amik nem látszanak kesze-kuszán nőnek és ezen sajnos nem tudok változtatni, javítani. Ahogy kézbe veszed őket már idővel úgyis megmondod, ha valamelyik fogyott. Sima konyhai mérleg és egy kis trükk, és le tudod őket mérni, így biztosabban látod ha fogynak, mint pl. szabad szemmel. Ha így figyelsz rájuk, ahogy most, akkor szerintem nem lesz nagy gond velük. :)
2013. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, hasznos volt a tanácsod :)
2013. szept. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!