Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem unalmas a nyuszim étrendje?

Nem unalmas a nyuszim étrendje?

Figyelt kérdés

Répát, fehérrépát, karalábé-levelet kap a legtöbbször. Naponta mindegyikből.

Kb hetente kap kis gyümölcsöt.


2013. szept. 16. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleve a legfőbb étele a széna, minimum 70%. 15% a jó minőségű táp (aminek legalább húsz százaléka rost). Így marad 5% jutalom gyanánt (kis répa zöldje, alma stb). A természetben is csak füvet eszik ;)
2013. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég baj, hogy karalábé-leveket kap, mert attól felfúvódhat, és meghalhat.
2013. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát céklát is adhatsz neki meg paprikát, ezeknek nem igazán van eget rengető ára, én fehérrépát nem adok neki vagyis inkább hogy nem szereti, da naponta kap répát plusz zeller, paprika cékla mellé, plusz kap szárított vagy kevesebb friss/kicsit fonnyasztott lucernát, plusz reggel este táp, a szénát ami a ketrecbe van azt este és délelőtt mikor egyedül van akkor eszi, de szerintem a lucerna kiteszi a szénaadagját, mivel a bogyóival semmi gond nincs :) gyümölcsöt én akkor adok neki amikor van, szóval hogy nem veszek neki külön hogy neki kell most alma körte stb, magunknak veszek és ő is kap belőle, a sok cukor miatt nem igazán tesz jót a dagi popójának :) jah és a paradicsomot is szeretik, de én mag nélkül adom neki, nem tudom hogy lehet-e maggal de jobb az elővigyázatosság :)
2013. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A karalabetol puffadhat fel, de a leveletol nem.
2013. szept. 17. 07:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim sok minden eszik. Paradicsomot, uborkát, répát, salátát, répa levelet, almát meg amiket felsoroltál. Ezeket mind lehetne neki adni.
2013. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!