Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lehet elválasztani a...

Mikor lehet elválasztani a kis tengerimalacot az anyukájától?

Figyelt kérdés

Már hallottam sok mindent.

Valaki azt mondja 5 hetesen, valaki azt mondja, hogy 3 hetesen, mások meg 7 hetet mondotak.

Ebből mi az igaz?



2013. szept. 20. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen csak a fiúkat muszáj, mert 5 hetesen már ivarérettek lehetnek.

De el lehet választani már 2-3 hetesen is (feltéve, hogy 150-200 grammosak már vannak), de mindenkinek az a jó, ha minél tovább együtt vannak.

A kicsik az anyjuktól lesnek el egy csomó dolgot.

2013. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 3 hét túl korai,a 7 hét túl késő.A 4-5 hetes korban a legszerencsésebb elválasztani a kicsiket,mert eddig szopnak.A hímek 4-6 hetesen már ivarérettek és 6-8 hetesen szállnak le a heréik.A nőstények már 4 hetesen ivarérettek,ennek ellenére csak 5 hónapos koruktól párosíthatók(pontosabban 600 g súllyal)!Teljesen 8 hónapos korukra fejlődnek ki.
2013. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
4 hónaposan, ha jól tudom. :)
2013. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
szia,a tengerimalacot 3-4 hetes kortól lehet elválasztani,mivel a fiúk már 5 hetesen ivarérettek(a 4 hónap hülyeség addigra már lefial:o) a lányokat nem muszály szétválasztani,a 2 hetes kor még túl korai,a 3 vagy 4 hét a megfelelő,persze súlytol függően:)
2013. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

A 2-3 hetet (14-21 nap) a gemon.ro oldalán írják, pedig az az egyik legjobb malacos oldal.

[link]

Keresd ki a választási időt.

De mint írtam, én is annak a híve vagyok, hogy maradjanak minél tovább együtt, a kisfiút kell 5 hetes kora előtt, mondjuk 4 hetesen kivenni.

2013. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!