Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot mindenképp...

A tengerimalacot mindenképp párban tartsam?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy malackát, és mindenhol azt írják, hogy párban jó tartani.

Van olyan aki egyedül tartotta? És az mit tapasztalt? Rossz volt neki, vagy nem volt nagy különbség?

Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok! Köszi


És két nőstény tartása megfelelő? Úgy értem nem lesz gond belőle? Mert valahol ezt olvasom, valahol azt...



2013. szept. 9. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
IGEN MUSZÁLY PÁRBAN TARTANI
2013. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nőstények általában jól kijönnek egymással.Figyi.Én három lányt tartok, ég és föld mikor a legidősebb egyedül tengődött.Amíg egyedül volt egész nap evett meg aludt.Ma meg mászkál, dorombol, ugrál, szórakozika többivel, jól elvannak.azt ajánlom tarts többet.
2013. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, párban kell őket tartani, társas lények, nem éreznék olyan jól magukat egyedül.

Szerintem hogy mennyire jönnek ki jól egymással, malac függő is. Voltak párban nőstényeim, néha a dominánsabb megcsípte egy kicsit a másikat, de összességében jól elvoltak, nem harcoltak egymással.

2013. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem is úgy fogalmaznék, hogy párban, inkább úgy, hogy legalább kettőt tarts.

Két lányt, vagy két fiút, vagy egy ivartalanítottat egy bármilyen neművel össze lehet szoktatni.

Nálam három fiú van, nagyon jól kijönnek egymással, együtt játszanak és beszélgetnek közben. A malacoknak szükségük van malactársra.

Ha a Tengerimalac-védő Egyesületből fogadsz örökbe két malacot, akkor ők biztos hogy egészségesek és össze vannak szoktatva.

Nézz körül a honlapjukon, van a facebook oldalukon.

2013. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindenféle képpen kettőt kell. És nem párban kell, ugyan is a párban tartás azt jelenti egy fiú egy lány, hanem kell nekik társ. Ha nincs társuk, depressziósak lesznek, korán meghalnak, munatkozni fog, félni fog, röviden össze foglalva: sz*r élete lesz. Állítkínzás egyedül tartani Amúgy a két nőstény tuti jó, nekem is két csajszim van:)
2013. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor mindenképp kettőt veszek :)
2013. szept. 9. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
igen,mert külömben depis lesz.
2013. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Svájcban például törvény tiltja, hogy a malacot egyedül tartsa valaki.


"Svájc egyébként az állatvédelemre egyik legtöbbet adó országnak számít, hiszen 2008-ban született törvény arról is, hogy tilos az olyan állatokat egyedül tartani, melyek természetes környezetükben csoportban élnek, úgy mint az aranyhalak, papagájok, vagy a tengerimalacok; a kutyatartóknak el kell végezniük egy tanfolyamot, és 2013-tól a lovakat tilos lesz megkötözni az istállókban. A svájci alkotmányban még a növények "méltóságáról" is szó esik."

Innen: [link]

2013. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, jól teszik a svájciak! Nálunk is ezt kéne!!
2013. szept. 10. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem van egy hím tengerimalackám. kb fél éve pusztult el a másik malackám. Mivel fiút venni mellé nem lehet, nőstényt meg a szaporodás miatt,ezért egyedül volt a társa elpusztulása után... kb. másfél hónapja tiszta fura volt, elvittük állatorvoshoz, és kiderült,hogy depressziós... Azóta vettünk mellé egy kislány cocut, ki lett a hím malacom ivartalanítva, és semmi baj sincs! :) Igaz,kicsit húzós az ivartalanítás ára, de megérte a malackáim egészségük érdekében .

Mindenképp párba tartsd őket.

2013. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!