Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek melyik jobb?

Szandi2 kérdése:

Szerintetek melyik jobb?

Figyelt kérdés
Szeretnek vanni egy kis ragcsalot, szerintetek melyik jobb horcsog vagy tengerimalac?Az van, hogy szeretnek tengerimalacot de annak nincs olyan sok jateka.A horcsoggel meg az van hogy o tul pici de ojan jo kis hazakat lehet neki venni igazi jatszoteret.

2013. szept. 29. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A húgom hörcsögeitől agybajom van. Büdösek, pedig 2 naponta takarítjuk, stb. Este nem lehet tőlük aludni...

Nekem halam van, az a tuti. xd


De sztem tengerimalac.

2013. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
igen a hal, az a tuti! vagy a hörcsög, mert ha rálépek szörcsög!
2013. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább hörcsög. Ha a szagot vesszük alapul, akkor a tengerimalac nagyobb, tehát több bűzt termel.

Szerintem a hörcsög aranyosabb (na meg nem is tud akkorát harapni).

2013. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat eddig horcsog.Hirtelen megnezem hatha hatha jott valaszom mert 1 perce irtam es jott is meg 3 is.Amugy azert tedttem mivel a tengerimalcban az tetszik hogy van olyan hosszu szru a horcsog meg kicsi picuri.
2013. szept. 29. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:

tengerimalacból kettőt kell tartani, mert erősen társas állat. és sokkal nagyobb ketrec kell neki, mint a hörcsögnek.


ha annyira játszóteret akarsz a hörcsögnek, akkor törpehörcsögöt vegyél, mert azoknak gyártják az alagutakat. csak ketrecben tartsd, mert a zárt "hörcsögpaloták" nem szellőznek elég jól.

2013. szept. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jázi&Csenge ***** válasza:

Nálunk most tervben van két tengerimalac (karácsonyi "ajándék" címén két perui vagy abesszin), régóta szemezgetek a kisemlősökkel, rágcsálókkal, de a szüleim eddig nem igazán díjazták az ötletet. Én is gondolkodtam a szíriai aranyhörcsögön, vagy a dzsungáriai törpehörin, és meg nem tudom mondani, miért döntöttem végülis a cocák mellett. Talán azért, mert nagyobb felületen simizhetők:D A hörik tényleg játékosabbak, pörgősebbek, a malik nyugisabbak, nem lehet velük úgy játszani, ők néha félősek, visszahúzódóbbak. Alaposan gondold át, ki illene hozzád:

-mekkora helyed van? A tengerimalacoknak nagyobb, minimum 100x50-es ketrec kell.

-egy vagy több állatot szeretnél? A cocik csak legalább egy társukkal együtt, a hörcsögök csak egyedül trathatók.

-mikor érsz rá foglalkozni az állatoddal? A malacok nappali, a hörcsögök éjszakai állatok, inkább este aktívak.

-mit bír a pénztárcád? Némi különbség azért van a malik és a hörik tartásával járó költségek között (alapvetően a malik lennének drágábbak, bár, ha egy komplett játszóteret vesz az ember a hörcsögének, akkor mégsem).

-mit szeretnél csinálni az új családtaggal/családtagokkal? A tengerimalacokat többet lehet "nyúzni", simogatni, jobban megmaradnak kézben, a hörikről (főleg a törpehörikről) azt hallottam, hogy ez szinte lehetetlen küldetés bizonyos esetekben. A hörcsögöknek adhatsz mindenféle játékot, a malik esetében jelentősen korlátozottabbak a lehetőségek, mókuskereket tilos venni nekik, a többi "hörcsögjátékot" pedig, ha tudnák sem használnák.

Valamint, nálam még az is szempont volt, hogy a cocák tovább élnek, a hörik élettartama sajnos rövidebb.

2013. szept. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Es ha csincsilla lenne az a baj hogy neki tenleg nagy ketrec kell.
2013. okt. 1. 13:51
 8/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Őszintén, nő létemre a gyerekek összes rágcsálójából a patkányokat szerettem a legjobban. Értelmesek, vidámak, a lányok nem büdösek (a fiúk a hústól igen). Egyetlen hátrányuk, hogy 2-3 évig bírják, aztán temetés...eléggé megviselt. Egyébként még mikor elutaztunk, akkor sem volt velük gond, otthon elvannak egy elég nagy ketrecben, kajával, itatóval.

És jönnek utánad, meg elvannak a nyakadban, zsebedben. Megismernek. Baromi kiváncsiak...nagyon tudom ajánlani.

2013. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!