Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egér megszokja a ketrectart...

Az egér megszokja a ketrectartást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap éppen a malacunkat etettem, mikor észre vettem, hogy az egyik kannában egy kisegér van. (Vagyis nem én vettem észre, hanem a tacskóm, aki rögvest ki akarta nyírni) Gyorsan kizavartam a kutyát és adtam vizet meg darát az egérnek. Szerintetek megtarthatnám? (Van minden cuccom rágcsálótartáshoz, mert már volt hörcsögöm, csak az érdekelne, hogy ilyen házi egérke meg tudná-e szokni a ketrectartást)



2013. okt. 6. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg tudja szokai, mert mi mást tehet, de a házi egérnek nagyon erős szaga van.

Megsimogatni sosem fogod tudni, mert félelmében harap és sokféle betegséget hordozhat (nem feltétlenül, de ki tudja merre járt).

2013. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nem kell lepontozni! válasza:
Meg tudja szokni, egyik osztálytársamnak is van, kettő. ;-)
2013. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, mindent előkészitettem és meg is van az egérke, csak nem a kalitkában. Kibújt a rácsokon és elszaladt...lehet még fiatal volt és kifért. : (
2013. okt. 6. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt utcai egerem, az utcán fogtam és megtartottam.

Én őt terráriumban tartottam aminek tetejére tettem valamit, mivel igen nagyokat tudott ugrani és kiszökött volna, nagyon fürge volt. Azért is raktam terráriumba mert a ketrec rácsai közt kifért volna.


Sajnálom hogy kiszökött a te egérkéd, esetleg próbáld befogni élő egércsapdával. Én mindig úgy fogtam meg, amikor kiszökött és mindig belemászott és meglett végül.

2013. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam visszaszerezni őt, de eltűnt a szemem elől. Amint mondtad, nagyon fürge, csak pont rossz helyen szökött el, a kamrában. Ott van a sok gabona, árpa meg minden, amihez rágcsáló nem férhet hozzá. Élve fogó csapdánk pedig nincs, apu pedig mondja, hogy ott nem maradhat...: (
2013. okt. 6. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Az élvefogó csapdának megteszi egy virágcserép is egy fél dióval kitámasztva. A fél dió diós része nézzen befelé.

[link]

2013. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet! Köszi!
2013. okt. 7. 15:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, próbálkoztunk egyből ölő csapdával (apám...) és a leirt élvefogó módszerrel, de egy sem vált be. Azonban az egér mégis meglett. A dézsába esett, amiben az árpa van. Apu azt mondta, hogy felmászott a falon és bement enni, de kijönni már nem tudott. Gyorsan megvetettem neki a terráriumot és felszereltem és gond nélkül bele is jutott végül. Onnan már nem tud kijönni, de arany élete lesz. Kaja, pia, kuckó szóval, minden ami kell. Ha megszokja a helyet lesz majd mókuskereke is.
2013. okt. 23. 18:15
 9/9 sonia válasza:
Nekem is volt mezei egerem... Az út közepén tekerget a feje körül, talán megütötte magát. Felkaptam az autó elöl, és hazavittem,. Szerencsére volt egy zárt, sűrű rácsos szellőztetésű terráriumom (szegény hörcsögöm után). Szóval megkapta a kecót, és helyre jött a feje is. Talán már egy éve be volt bútorozva és megszökött, mert vicces kedvű ismerősöm barátkozni kívánt vele. Na bérházban, egy macska mellett... szóval zártam a szobaajtót hogy legalább abban az egy helységben tartsam, ez ment két napig, mikor eszembe jutott hogy a terrárium már az ő háza ... letettem a földre , könyvekből építettem lépcsőt... és igazam volt másnap reggelre haza ment! Még másfél évet élt biztonságban. Soha nem simogattam, és nem fogdostam, de kézből már elvette az élelmet, és igen is megismert, és voltak szokásai. Veterán korában már szinte hálás volt a gondoskodásért.... Én mindent haza hordtam már : törött szárnyú rigót, megfagyott denevért, csupasz verébfiókát...
2014. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!