Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Így kell nyuszit tartani?

Így kell nyuszit tartani?

Figyelt kérdés

Heti 1x kell kiengedni a ketrecből, havi 1x kaphat tenyérnyi zöldséget, és ivartalanítás előtt a baknak kell szaporodni.


Ezt egy állítólag szakmai ember állítja.

Csak szerintem butaság?


2013. okt. 7. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:

?????

Én minden nap kiengedem a házi nyuszimat. Zöldséget folyamatosan kap kis mennyiségben, de a fő tápláléka a széna, a táp (gyógyszer mentes) és víz mindig van előtte. Ja és imádja a különböző ágakat rágcsálni (fűz, mogyoró stb.)

És ma kifejezetten kis pofátlan volt és állandóan átugrott a kert másik részébe, ahova már nem mehet, tehát állandóan utána futkostam :-).

A bakról fogalmam nincs, nekem lány nyuszkóm van és családtag!

2013. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk vannak és voltak is nyulaink.Mit szeretnél tudni bővebben?Házinyúlra vagy panel tartásosra gondolsz?
2013. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Semmit nem akarok tudni, mert van 3 nyulam, csak valaki ezeket hangoztatja.

Szerintem óriási nagy butaságok

2013. okt. 7. 19:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Iszonyú nagy butaság...

-Persze, lehet egy nyulat csak heti 1* kiengedni, de meg fog őrülni addig, szétrágja a ketrecet...

-Zöldséget napi szinten is lehet adni, csak keveset, a napi étkezés 5%-át teheti ki, hiszen a nyulak alapvetően nem esznek ilyeneket.

-Ez az ivartalanítás előtti szaporodás a legnagyobb baromság, fogalmam sincs, hogy álmodta ezt meg... Semmi szüksége rá!

2013. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt egy szakember mondja, akkor adja vissza a diplomáját.
2013. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A nyusziimádók oldalán írta egy "neves rágcsálószakértő" nagyapja.

Aztán meg támadott egy lányt, amiért be mert szólni neki!

2013. okt. 8. 17:10
 7/10 A kérdező kommentje:

Vagyis na, ennek a pasinak "rágcsálószakértő" volt a "nagyapja". Meg állatorvos az anyja.

De a nevét nem árulta el:DD

2013. okt. 8. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:

hát ha ilyen okos akkor egy nagy csapat egy hete ki nem engedett nyuszihoz betenném őket, akkor talán megérte hogy miért ekkora h*lye .. :) a zöldséget valaki nagyon ritkán adja nekik mi viszonylag szerintem sokat adunk de a bogyója nem híg szóval nem hiszem hogy sok lenne neki, amikor vagy egy kis híg széklet akkor nem adunk neki, csak szénát és másnapra helyrejön

az ivartalanítás előtti fedeztetést és a nőstényekről hallottam, de sztem is nagy hülyeség. minek szüljön 5 kis nyuszit hogy utána kb vagy eldobálja őket mert senkinek nem kell szaporítós nyuszi, vagy nevelgeti de az meg elég sok plusz kiadás ..

2013. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AZ a baj, hogy ezek meg vannak győződve a saját igazukról... Írjatok neki minél többen, hogy legalább a netezők tudják, hogy ez a tévhitek közé tartozik.
2013. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]


Irjatok neki ti is

2013. okt. 9. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!