Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy fajtiszta nyuszit...

Találtam egy fajtiszta nyuszit, amíg nem érkezik meg a gazdija mit adja neki enni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
almát, répát ha van, de ha lenne szénád akkor az lenne a legjobb mert a nyúl alap takarmánya a széna. Ha tudsz vegyél neki az állatboltban. Egy kis csomag 2-300 forint
2013. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha hosszabb távon van nálad akkor nyúleledelt. Ugyancsak állatkereskedésben.
2013. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szénát, vizet, nyúltápot.

Ha nincs széna, akkor füvet, de csak tiszta helyről, és hagyd egy kicsit száradni.

Ha többnek tűnik, mint 3 hónapos,akkor adhatsz neki zöldséget is, de ha kicsi, akkor ne!

2013. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Zöldségek:Miden,kivéve a K-betűvel kezdődőket a salátát és a retekféléket.

Gyümölcs:Minden,kivéve a savasakat(citrom,narancs).Gyümölcsöt csak kimagozva szabad adni!

Ezek mellet lehet adni tyúkhúrt,füvet,petrezselymet,kaporlevelet is,de csak tisztát,nem út mellől szedve(!).

Vannak gyógyszeres(A.C.S. nevű kokcidiózis elleni gyógyszer)nyúltápok.Ezeket törpenyulaknak nem javasolt adni,ezek inkább a húsukért tenyésztett nyulaknak valók!

Fontos a széna,az egyik fő táplálékuk!Én a Pet Bistro márkájú szénát javaslom,pormentes,nincsenek benne nagy fás darabok amik szúrnak.Széna mindig legyen előtte!Lehet nekik magvakat is adni.Ezek általában megvannak az előre kikevert nyúltápokban.Mindig kell előtte víznek lenni,ebbe NE RAKJ C-VITAMINT,mert vesekövet okoz nekik!A golyós itató a legjobb(min. 200 ml-es).Fontos a heti egy,kettő alkalommal való takarítás!Nagy darabos,pormentes fenyőforgácsot javasolok.A nyuszinak legalább 100*60*60 nagy élettérre van szüksége!

2013. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne azért ne rakj c-vitamint, mert vesekövet okoz, hanem azért mert a nyúl nem tartozik a közé a kb 1tucat élőlény közé amelyik nem állítja elő magának azt, ezért teljesen felesleges c-vitamint adni nekik...
2013. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi mindenkinek!

A gazdi nem jelentkezett,igy megtartottam.

2014. febr. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!