Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez a fajta patkánytáp (linkele...

Ez a fajta patkánytáp (linkelem) szerintetek jó? Milyen hamit lehet adni a főtáplálékon kívül?

Figyelt kérdés

[link]


Mi az amit lehet nekik adni?(zöldség,gyümi )előre is köszi!



2013. okt. 12. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Van aki még etet is egy patkányt !?

Gyere szedd össze a környéken őket aztán nevelgesd. :)

2013. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
0%

én max mérget adok nekik mégis egészségesek,hogy honnan szerzik a főtáplálékot azt nem tudom.

mindent megesznek ami ehető,bármit adhatsz nekik,ebből a szempontból tökéletes választás a patkány.

2013. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces első válaszoló!Én nem a csatornapatkányokra gondoltam,hanem díszpatkányra!
2013. okt. 12. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:

a versele laga táp az egyik legjobb. nálunk a patkány mindenevő, bármit elfogad, de ne adj neki sok zsiros ételt. csipszet, csokit.


adhatsz neki paprikát, paradicsomot, almát...

egyébként ők magvakat esznek, úgyhogy nem kell erőltetni a zöldség és gyümölcsevést.

2013. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A versele laga táp a legjobb a megfizethető kategóriában, az én pateszaim is ezt kapják.


Viszont a patkányok nem magevők, hanem mindenevők. Fontos, hogy sűrűn, lehetőleg minden nap kapjanak friss zöldséget, gyümölcsöt. Paprikából ne adj nekik sokat, mert magas a c-vitamin tartalma amire nincs szükségük.

Ezeket adhatod neki nyugodtan alaptáp mellé:


gyümölcsök


alma

sárgabarack

Banán - de nem zöld banán

Áfonya

Szőlő - lila szőlőt úgy tartják, hogy segít megelőzni a rákot

málna

szeder

barack-MAG NÉLKÜL

Tőzegáfonya (és áfonyalé)

Szilva - kivéve a mag

Gránátalma

körte

kiwi

papaya


zöldségek


brokkoli

sárgarépa

uborka

borsó - főleg a mirelit a forró nyári napokon

Római saláta - célszerű elkerülni jégsalátát, mivel kicsi a tápértéke

Zöldbab - főzve

sütőtök - és a magvak (mértékkel)

karfiol

főtt gomba - mértékkel


Fincsik


Csirke csontok -ha nem túl zsíros

Tücskök -Még nem próbáltam, elvileg jó fehérjeforrás

Kutya keksz

főtt tojás - Vemhes/fiatal patkányok rendszeresen kaphatnak, nekik jól jön a plussz fehérje meg zsír

Popcorn - sótlan

Joghurt - egy kis mennyiségű probiotikus joghurt jót tesz a bélflórájuknak

Sajt - kevés és csak mértékkel, előnyös a szója alapú

2013. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 12. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kaja...Vőlegényemmel vettünk 4 patit először a boltban ezt tukmálták ránk...nyilván a legdrágább 1400 ft a kg-ja! ... most már rájöttünk erre nincsp énzünk, ezért fabrikálnuk mi kajót nekik:) sima tesco-s kaja és mellé nagyon sok kiegészítő... alma az mindig van az étrendben, ha jól viselkednek akkor sajt is... igazából tökmind1 mit veszel sztem vmi friss zölség, vagy gyümi legyen benne:)
2013. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okéj!
2013. okt. 16. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!