Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hetes Staffordom....

Van egy 5 hetes Staffordom. Hogyan tanítsam szobatisztára?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 15:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
És honnan van neked 5 hetes kutyád? Gondolom valami szaporítótól vetted! Gratulálok.
2011. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hol marad a válasz a kérdésemre?
2011. szept. 14. 15:13
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

túl korán hoztad el azt a csöppséget, 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Gusztustalan hogy ilyen korán már elpasszolják a kicsiket. Még csak most tanulna meg egy csomó dolgot a testvéreitől és az anyukájától. :S

Szobatisztaságra úgy tudod nevelni, hogy minden alkalommal mikor látod, hogy szimatol, keres, jön-megy (izgatottan) akkor kiviszed, hogy kint végezze el a dolgát a kertbe. És mikor elintézi, akkor naaagyon örülsz neki. :) Megdicséred.

Én a csivavának úgy tanítottam meg, hogy kimentünk és mondogattam "pisi-kaki". Már tudta, hogyha ezt hallja, akkor dolgát kell végeznie. De mivel sokkal többet van a kertbe mint a házba, ezért logikus neki, hogy kint kell elvégeznie a dolgát, nem bent. :)

2011. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen max. ujságpapírra kezd el tanítani wc-ni, ki ne vidd még. Gondolom 1 vagy egy oltása sincs szerencsétlennek. Majd 3 oltás után tudod utcára vinni.

Mindig egy időben etesd és utánna irány wc-ni, ha jó helyre végzi a dolgát, jutalom falat, dícséret.

Én sem értem, hogy lehet 5 hetesen elvinni egy kiskutyát.:-(

2011. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sűrgetett az eladó és muszáj voltam elhozni.
2011. szept. 14. 15:17
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
"Hol a válasz a kérdésemre?" 5 hetes az AMstaff-od vidd vissza és maradjon ott még 3 hétig! pff... nem való neked se kutya!
2011. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
bocs: Staffordom
2011. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Marha okos emberek vannak!!! :@ Nem tudom vissza vinni b+
2011. szept. 14. 15:20
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

5 hetes tényleg nagyon fiatalak. Nekem kilenc hetesen lett amstaffom, de még így is sok gond volt vele. A szobatisztaságot megszenvedtem rendesen.

Próbálkoztam kutyapelussal, ujságpapirral, de nem vált be maximálisan. Papirt szétszedte, pelust nem szerette.

Végül, egy alomtálcát csináltam neki, nagyot, és mai napig abba végzi a dolgát, ami nagy ritkán történik. Ha rendszeresen sétálsz vele, beáll a szervezete

2011. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ha más így alakult, nagyon nagy gondot kell fektetni a szocializálására, ha nem akarod, hogy felnőve más kutyákra támadjon! A legtöbb kutyaiskolában teljesen INGYEN van kutyaovi, rendszeresen járj el vele, hogy megtanuljon más kutyák közt viselkedni, értelmezni a jeleiket! Amúgy is fontos a gondos szocializáció ennél a fajtánál, de így, hogy ilyen korán el lett hozva, pláne! Jól szocializált felnőttkutyával is találkozzon, lehetőleg szukával, mert amit nem tanult meg az anyjától, talán megtanulja tőle.
2011. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!