Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó tanácsok dzsungáriai...

Jó tanácsok dzsungáriai törpehörcsöghöz?

Figyelt kérdés
Pénteken fogok kapni egy törpehörit. Valami jó tanácsot tudtok adni tartása etetés... Színét még nem tudom h milyen lesz nektek milyen van és fiú vagy lány??

2013. okt. 14. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mostani már a harmadik dzsungim. Nagyon szeretem őket. Az enyém kisfiú. A tartása nagyon egyszerű. A legjobban a faforgács-széna kombinációt szeretik. Én teszek a ketrec aljára jó sok faforgácsot, és rádobok egy marék szénát is. Legyen a ketrecen belül egy saját kis odú, ahova el tud bújni nappal. Szoktam még papírt is betépkedni neki, mert szeret belőle az odúban kis fészket készíteni. Én szoktam neki adni naponta vizet is, mert bár ha sok zöldséget eszik, fedezni tudja belőle a vízszükségleteit, de nálunk nem mindig van itthon friss saláta például. Az állateledel boltban tudsz venni neki magkeveréket. Az én hörcsögeim a kis méretű napraforgó magot kedvelték a legjobban. Nálunk a hörcsög kap rendszeresen tejterméket is. Sajtot, tejfölt, kis tejet is szoktam adni neki. Ez erősíti a csontjait, a fogait is. Ezen kívül van egy fogkoptatója is, amit szeret is használni. Tudni kell ugyanis, hogy nagyon gyorsan nő a foguk és folyamatosan koptatniuk kell. Fontos, hogy édességgel ne etesd, mert attól elromlik a foga és nem is tudják nagyon megemészteni. Nappal, ha lehet, tartsd nyugis helyen a ketrecét, arra viszont készülj fel, hogy éjszaka tombolni fog, mivel éjjeli állatok. A nagy meleget nem szeretik, mert a természetben hidegben élnek. Ami még nélkülözhetetlen, az a hörcsögkerék. Nagyon mozgékony állatok, így ezen kiélvezhetik a mozgás örömét. A takarítással kapcsolatban annyi, hogy hetente egyszer nem árt almot cserélni. Arra készülj fel, hogy bár szeretik a társaságot, a legtöbbjük nehezen szokik kézhez. Próbáld meg fokozatosan kézhez szoktatni őt, de soha ne étellel, mert ha kaja illatú a kezed, bizony könnyen megharap. Kb. ennyi jutott most eszembe :)
2013. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 |Orfeusz| ***** válasza:

Tapogasd sokat, mert ha kis korában nem szokja meg, akkor később is menekülni akar a kezedből. Nálunk nem ketrecben, hanem rácsos tetejű akváriumban voltak, és volt hogy kiszöktek a tetején, amikor nem zártuk le. Egymás hátára is felmásznak és ki tudnak ugrani :)

Ha van otthon zöldség akkor pár kivétellel bármit megehetnek (káposzta, karalábé tilos), mondjuk az uborkát, salátát nagyon szeretik. Mindenképpen kell neki nappali kuckó, mert ha nincs akkor ideges lesz. Én építettem nekik fából egy kisházat például.

2013. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy-két fontos információ a tartással kapcsolatban: [link]
2013. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem most csak egy lányom van,Hortenzia,kék merle.Ő az első tenyészhörcsögöm,mivel hörcsög hobbitenyészetem építgetem:).

A tartásuk:

Igényeik:20-25 fokon érzik magukat jól.A ketrecük vagy terráriumuk minimum 30*30*30-as legyen.KÜLÖN KELL ŐKET TARTANI!!!Szükségük van itatóra,tévhit,hogy nem!Az 5-10 cm mély forgácsot szeretik,mivel ebben áshatnak.Éjszakai állatok,ezért nappal hagyni kell őket,délután vagy este lehet őket simizni.Persze lehet előbb is,ha kilyön a helyéről.

Kellékek egy hörcsögnek:min. 30*30*30-as ketrec vagy terrárium,egy 50-100 ml-es itató,2 porcelán tálka,házikó

Játékok:futókerék,plusz emelet,felakasztható kis labda,WC papír guriga

Kerüld a műanyag játékokat!!!

Takarítás:Elég hetente 1 alkalommal takarítani a helyüket.Havonta ki kell ecetezni!Amit már fent írtam 5-10 cm forgácsot használj.

Etetés:Magvak:Hetente 56 gramm szükséges,ez napi 8 gramm.

A boltokban árulnak hörcsögöknek kikevert tápokat,ezekben vannak vitaminok(általában D3,E,C vitamin)is.Imádják a fürtös kölest!Az olyan tápot TILOS odaadni amiben kukacokat,petéket és bogarakat veszel észre!Mindig tartsad légmentessen a tápokat,ha tudod.

Ehető magvak:fürtös köles,köles,búza,tritikálé,repce,borsó,kukorica,szotyoládé,l

enmag,cirok,bükköny,dió,mogyoró,földimogyoró,tökmag

Zöldségek,gyümölcsök,zöldek:Heti 40 gramm szükséges,ez napi kb. 5,7 gramm.Mindig mosd meg,magozd ki,töröld meg és vágd apró darabokra a zöldségeket/gyümölcsöket/zöldeket,és csak ezután add oda a hörcsögeidnek.Zöldségek:Minden,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio salátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Minden,kivéve a keletieket és a savasakat.Zöldek:petrezselyem,kaporlevél,fű,tyúkhúr

Állati fehérjék:Heti 10 gramm kell,ez napi 1,4 gramm.Ehető állati fehérjék:élő tücsök,élő lisztkukac,tejföl,főtt natúr hús,főtt natúr tojás,natúr zsír,nem penészes sajt,túró

Kiegészítő táplálékok:hörcsögcsemege,csontszáraz kenyér,száraz tészta,háztartási keksz,babapiskóta

TILOS ADNI!:gyógyszeres nyúltáp,sós/fűszeres ételek,penészes sajtok,édességek,K-betűs zöldségek,kimagozatlan gyümölcsök,keleti gyümölcsök,savas gyümölcsök,retekfélék,nem bio saláta,főtt tészta,nem csontszáraz kenyér,pékáruk,tejszín


A hörcsögök nem sétáltatható és fürdethető állatok!


Ha van még kérdésed írj privátban:)!

2013. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Apropó,milyen a kis hörcsög:)?
2013. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos kisfiú 1 hónapos :D kicsit félénk még de majd megszokjuk egymást :D
2013. okt. 20. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!