Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög szeme alatt daganat?

Figyelt kérdés
Van egy törpehörcsögöm. Sajnos már nagyon-nagyon idős. Lassan három éves lesz, pedig ilyen szép kort ritkán élnek meg. Pár hete a szemei szépen kezdtek kifehéredni, sajnos megvakult. Mivel korábbi öreg hörcsögeim is megvakultak idős korukban, gondoltam ez nála is természetes lesz. Pár napja viszont egy daganat kezdett nőni a jobb szeme alatt ami egyre nagyobb és nagyobb lesz. Ennek ellenére remekül érzi magát, rendesen eszik, tehát minden táplálékot elfogad, nem látom rajta, hogy szenvedne. Tapasztalt valaki hasonlót a hörcsögével kapcsolatban? Mi lehet ez az elváltozás rajta? Fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Állatorvos gondolom már elaltatja, ha elviszem hozzá, de ha még így is jól érzi magát nagyon, akkor van értelme? Nem lenne értelmesebb normálisan elengedni, természetesen?
2013. okt. 2. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy amíg nem szenved, addig nem kell elaltatni.
2013. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnálom szegényt, de tényleg érdeklődő, kijön a kis kunyhójából, ha hívom... :( Holnap felhívom az állatorvost, hogy mi legyen. Azt nem szeretném, hogyha elkezdene rohamosan romlani az állapota, végig kelljen néznem a szenvedéseit úgy, hogy nem tudok neki segíteni. Két hörcsögöm már elment, egyik a kezeimben halt meg és lehet butaság, de egész éjjel zokogtam aztán :( :(
2013. okt. 2. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha könnyen tudsz állatorvoshoz jutni, akkor szerintem nincs olyan nagy gond, gyorsan el tudod majd vinni ha rosszabul lesz.
2013. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)Most találtam innen két utcányira egy fiatal doktornőt, aki speciálisan a dzsungáriai törpehörcsögökkel és egyéb egzotikus állatokkal foglalkozik. Kikérem még a véleményét, hátha tud vele kezdeni valamit az altatáson kívül :)
2013. okt. 2. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáljatok rajta segíteni, ha nem lehet se szabad elaltatni addig amíg nem szenved és jól érzi magát a höri!!!


Tehát ha nem lehet ezt nála meggyógyítani akkor nem kell vele semmit se csinálni, hiszen nem szenved.


Ha szenved, na akkor az más, akkor lehet gondolkozni altatáson, de addig semmi esetre se!

2013. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál. Annyit mondott, hogy talán csak tályog. Ha így van, pár nap kamillás borogatás után kifakad és utána betadinnal kezeljem. Ha pedig daganat, akkor nem tudnak rajta segíteni, de mivel élénk a hörcsög, semmi jele annak, hogy szenved, nem altatják el. :-)
2013. okt. 5. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!