Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ad ki ilyen hangot a...

Miért ad ki ilyen hangot a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Hím tengerimalacom van,3 éves.Eddig minden ősszel és tavasszal pár éjszakánként magas hangot adott ki,kb.10 percen keresztül.(nagyon idegesítő) ez mit jelent?Eddig mindig ráfogtuk,hogy nőstényt hív.Tényleg így van?
2013. okt. 20. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Madárcsicsergés szerű hangra gondolsz? Ha igen, úgy tudom, hogy ennek a jelenségnek az okára senki nem tud magyarázatot adni. Nálam is előfordult, hogy ilyen hangot adtak ki a hímek. Amúgy nekem tetszene, mert amúgy szépen csicseregnek, tisztára, mint egy énekesmadár, de nem hajnali 2 órakor.
2013. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is van tengerimalacom, nőstény aki ugyanilyen hangot ad, reggel, amikor kinyitom a háló ajtaját. Utánanéztem a neten és nőstény tenegimalac esetében ez élelemkérést, utód hívását jelzi. Hím tengerimalac esetében ez ismét élelemkérést, és nőstény hívását jelzi.
2013. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!