Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacról kérdeznék?

Tengerimalacról kérdeznék?

Figyelt kérdés

Tesóm vett egy tengerimalacot.

Kb. ekkora helye van, szerintetek ez kicsi neki? Persze tudom, hogy nagyobb is jobb lenne, de úgy értem ugye a kellő méretet eléri az antikvárium az állatnak és nem kicsi?

[link]


Én egyébként tökre sajnálom be van zárva egy helyre :( A múlt éjszaka tökre megbolondult, feltúrta az egész kajáját, innivalóját, forgácsot. Az üveg falára tapadt, mint aki ki akar jönni.

Van amikor nem csinál semmit és "sivít". Az az hogy rosszul érzi magát, sír vagy mi baja van?



2013. okt. 25. 17:53
 1/10 A kérdező kommentje:
akvárium* bocsi,csak közbe antikvár könyveket néztem xd
2013. okt. 25. 17:54
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit kicsinek tűnik. Én mondjuk amúgy sem javasolnám az ilyen akváriumot. Inkább a ketrecet, amit könnyebb is takarítani. Amúgy társas állat a tengerimalac, szóval nem ártana mellé egy másik is vagy pedig rengeteg törődés. Azon kívül valami kellene még ami alá el tud bújni. Most nincs neki semmije. Nem kell hogy házikó legyen, elég ha van 4 lába ami van vagy 10 centi magas és a 4 lábon egy "tető". Akkor elég a szellőzése is és biztonságban is érzi magát, csak ha alatta van nem szabad piszkálni szegényt.
2013. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tengerimalacnak nem kell egy kis kerék, hogy tudjon futkosni? Be van zárva, mozogni se tud eleget amennyi kellene és elbújni se tud sehová.
2013. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott,hogy a tengerimalac társas állat,egyedül magányos és depressziós lesz(persze vannak kivételek)!!!A másik,hogy nemhogy nagyon kicsi,de terrárium.A tengerimalacokat ketrecben kell tartani,a ketrecnek minimum 100*50*50 cm-esnek kell lennie.Egy felszerelt,tökéletes ketrec olcsón: [link]

Van még egy nagy hiba:nincsen itatója!!!A tengerimalacnak szüksége van vízre!!!Vegyetek neki egy társat!!!Leírom a tartásukat is:

Takarítás:Heti 1-2 alakalommal kell takarítani.3-5 cm forgácsot használj.Ecettel mindig ki kell mosni a műanyag tálcát és jól kitörölni.

Élethossz:Általában 4-10 évig élnek.Az élethossz a tartástól és génektől függ!Törekedj a jó tartásra,tegyél meg mindent a malacaid jólétéért!

Igényeik:Számukra nagyon fontos a társ!Mindig min. 2 malacod legyen!A természetben 8-12 fős csoportokban élnek.Mivel ők tengerimalacok,te meg ember vagy nem jelentenél társat egy malacnak!Az egyedül tartott tengerimalacok nagy része depresszióban hal meg.Persze vannak kivételek.

A számukra legjobb hőmérséklet a 20-25 fok.

Fürdetés,ápolás:Havonta meg kell őket nézni,megnézni a fogaikat,lemérni őket stb.,és ezt feljegyezni,hogy ha baj van lássuk,például mennyit fogytak!4-5 havonta kell őket fürdetni,ha nem piszkosak nem kell(!!!).3-5 cm mély,langyos vízben fürdesd őket.Használhatsz kutya,macska,nyúl vagy érzékeny bőrre való sampont.A sampont teljesen ki kell mosni a bundájából!Hajszárítóval(1-es fokozaton)kell őket szárítani,kb. 20 cm-ről.

Etetés:Zöldségek:Mindegyik,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio és jégsalátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Mindegyik,kivéve a savasakat(PL.:citrom,narancs).Gyümölcsöt csak kimagozva szabad nekik adni.Zöldek:kaporlevél,petrezselyem,tiszta fű,tyúkhúr.Télen,ha ilyenkor hidegebb van nálatok,kerüld a vizes zöldségeket és gyümölcsöket(PL.:uborka,kivi).Télen inkább répát,céklát,almát,fehérrépát és hasonló nedvtartalmú zöldségeket,gyümölcsöket adj nekik.Ha nem isznak uborkával dörzsöld be az itató golyós részét.A vizükben mindig legyen C-vitamin!A tengerimalac nem tudja maga előállítani,ezért fontos,hogy mi adjunk nekik így is.Egy tengerimalac napi C-vitamin szükséglete 20 mg,ha vemhes 40 mg.A tengerimalac fűevő,ezért fontos,hogy ne magvakkal etessük őket!A tengerimalacnak TILOS magvakat adni!A tengerimalacoknak legalább ötféle gyümölcsöt vagy zöldséget kell az étrendjükben tartani.A táp akkor jó ha nincsen benne mag.A jó tápban szárított és fonnyasztott füvek és vitaminok(általában C-vitamin)vannak.A jó táp: [link] vagy [link]

Az első képen pellet táp van.Ez hasonlít a nyuszinak való pelletre,de nem az.A nyuszipelletbe A.C.S-nevű kokcidiózis elleni gyógyszer van ami a tengerimalacnak méreg!Igazából a gyógyszeres nyúlpellet törpenyusziknak sem való!

A séta:Én teljes mértékben ellenzem!!!

1.A tengerimalacok nagyon félős állatok,így bele is halhatnak a séta közbeni stresszbe!!!

2.Nem is sétálnak,hanem megállnak egy helyben,és borzalmasan félnek.

3.Rengeteg betegséget szedhetnek össze az utcán.

4.Egy nagyobb testű kóbor kutya simán megöl egy tengerimalacot,ha felkapja a szájába.

Szóval sétában ne gondolkozz!


Ha van még kérdésed írj privátban:)!

2013. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2.válaszolónak üzenem:Kerék a hörcsögöknek kell,de nem fontos.
2013. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem látom se a szénát se a vizet!

Azoknak mindig lenni kell előtte!

Azon kívül egy házikót csinálj neki, ha másmilyen nem is, de legalább egy kartondobozra vágj bejáratot (nem baj, ha megrágja).

Ami friss kaját nem eszik meg, azt egy fél-egy óra múlva vedd ki előle, mert elkezd romlani.

2013. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket, hasznosak!

egyébként ott van neki a kaja és innivaló is, de mindig vagy felborítja, vagy rákotorja a forgácsot, most is ott van, de szerintem ezért nem látjátok pont. tegnap este is kis edénykébe öntöttem neki a vizet erre meg elkezdett futkosni és teleszórta így az egészet forgáccsal..

2013. okt. 26. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:

A tengerimalacnak ilyen itatót kell venni:

[link]

2013. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A malac kajájának kb. 80 %-ban szénának kell lenni, ami mindig van előtte.

Ez nála nem csak táplálék, hanem a legjobb fogkoptató (a hátsó fogakat talán egyedül csak a széna koptatja).

Amelyik kaja a földre kerül, a pisis alomra, azt már nem fogja megenni, jobb ha ki is veszed.

Szerezz egy olyan etetőtálat, ami ennél egy kicsit nagyobb és a pereme szélesedik, azt nem tudja felborítani.

Valami ilyen alakút:

[link]

Ha az akvárium marad, akkor a legjobb, ha veszel, vagy csinálsz egy szénagömböt, hogy ne a földre kelljen a szénát rakni.

[link]


Vagy egy ilyen szénarácsot, ezt belülre be tudod akasztani:

[link]

2013. okt. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg kicsinek tűnik. nekemsincs 1mx50x50 -es ketrecbe mert akkora nemférne el. 65x50x50 van. Igazából teljesen incs bezárva mert gondolom ki fogjátok engedni.
2013. nov. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!