Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sokat olvastam, itt is máshol...

Kertészné:-) kérdése:

Sokat olvastam, itt is máshol is, hogy a görény puszit ad :-) nekem nincs (még), milyen is ez? Tenyésztőtől elhozott göri is harap? Mármint picinek pár hetesnek! Ha csipked játékból ok, de a fájdalmas harapás az semmikép!

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem foglalkozol vele rendesen, ideges, fél, éhes stb. akkor a legszelídebb, leginkább kézhez szoktatott görény is haraphat. Általában akkor nem tanácsos piszkálni, ha felborzolt szőrrel, púpos háttal hátrál a sarokba és kapkodja a fejét, fúj. Ilyenkor biztosan harap, ha felé nyúlnál.

A puszi: puszi. :) A mienk odadugja az orrát, picit szaglász majd óvatosan nyalogat. Aztán ha olyanja van, akkor barátom szakállába fúrja a fejét és harapdál, néha erősen. (Nem mindig világos, miért. A bolházást még értjük, a hisztit nem.) Ez nagy bizalom, a legtöbb görény nem szokott ilyet. Vigyázni kell, ha nem tetszik neki a helyzet, orrba haraphat. (Ha orrodra kérnél puszit.) Nálunk eddig csak az orrpuszi nem működött, mindenhol máshol puszilgat nyugodtan.

A pici mindenképpen harap, így ismerkedik a világgal. A nyolchetesnek élesebbek a fogai, de nem tud akkorát harapni. Azonban ez is kellemetlen, fájhat, így gyorsan le kell szoktatni. A tenyésztőnél ott voltak a tesói, a tenyésztő is nevelte, kikerül egy ismeretlen világba, egyrészt mindent azonnal a szájába vesz, hogy ez mi, másrészt ideges, fél, egyedül van (ha testvérrel hozod el, nem tudom, milyen, talán kevésbé ideges), persze, hogy harapni fog. Plusz pár nap alatt megtanulja, hogy te más vagy, nem úgy neveled, mint addig. A fejedre nőhet, és akkor fájdalmasan harap.

Szóval kell hozzá türelem, szeretet, nyugalom, és le lehet szoktatni. Egy ideig úgyis harapdálni fog, később megint visszaszokik rá ("kamaszodik"), de alapvetően leszoktatható. Annyira fog harapni, amennyire engeded. Nálunk is szabad játékból csipkedni (ez sokkal fájdalmasabb, mint hinnéd, megcsípi a bokámat, mikor azt hiszem, a ketrecében alszik...). Nevelés kérdése az egész.

2013. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!