Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatok együtt egy patkányt...

Tarthatok együtt egy patkányt és egy egeret?

Figyelt kérdés
Esetleg ha csak néha összeengedném őket bántanák egymást??
2009. nov. 13. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bántanák egymást főleg a patkány az egeret megis enné.. agresziv állat..
2009. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogy agresszív!!!!!! Lehet, hogy bántanák egymást, vagy az egérrel szemben agresszív lenne, de egyébként egyáltalán nem agresszív!! Patkányom van (1 éves), egy egeret szeretnék venni, csak azt nem tudom, hogy viszonyulnának egymáshoz!
2009. nov. 13. 20:38
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Akkor kapásból vegyél 2 egeret, mert ahogy hozzájut a patkány hamar végez vele.
2009. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Emberrel lehet, hogy nem agresszív, de más állatot bizony megölne.

Nekem évek óta vannak patkányaim, sosem engedtem össze őket semmivel (és ha húst látnak, valóban olyanok, mint egy mini pirana :D )

2009. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Énis azt mondtam, hogy az egérrel lehet, hogy agresszív lenne de egyébként nem az!

Nincs ötletetek, hogy egy másik patkányon kívül milyen állatal jönne ki? (Nem akarom őket egy ketrecben tartani őket!)

2009. nov. 13. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kockáztass.

Én anno tengerimalaccal akartam összeengedni a szobában, de elég határozottan lebeszéltek róla.

Inkább próbálkozz másik patkánnyal, de csak kölyökkel és még ott sem biztos, hogy sikerül az összeszoktatás.

Nekem pl. ezért kellett vennem 3 évvel ezelőtt egy másik ketrecet...

Most egy testvérpárom van, ők is vitáznak, de mivel születésüktől fogva együtt vannak, nincsenek komoly, véres viták.

2009. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Erre is van példa, mint mindenre,létezik olyan, hogy két különböző állat összeszokik egymással, de az esetek túlnyomó részében nem így van.Én sem tanácsolnék semmit a patkányod mellé.Ő már így nőt fel,nem szokná meg egy másik állat jelenlétét, még a fajtársait sem biztos, hogy elviselné.Legfeljebb az ellenkező neműt.
2009. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A patkány valóban nem agresszív állat (amennyiben nincs erre komoly oka), de a táplálékláncban alatta található állatokkal nem szokott "barátkozni", mint ahogy általában az ő ragadozó is inkább vadásznak rá, mint játszanak vele. Ettől függetlenül sokszor látunk békésen összebújó házicicát és patkány, sőt, hallottam egérről is, aki patikkal lakott együtt, de ezek általában együtt felnőtt állatok. Olyan állatot, amiben maximálisan megbízol, össze lehet szoktatni patkánnyal. Amúgy miért akarsz más állatot mellé? Ha a patinak szeretnél társat, a legjobb még egy pati. :) Olvasgasd a ratmania.hu-t, találsz benne infót a különböző állatokkal való összeszoktatáshoz is.
2009. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én egy vadászgörénnyel zárnám össze vagy egy foxival:)
2009. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem engednék össze patkánnyal másik féle állatot. Bár nekem van patkányom, egerem, földikutyám... de összeengedni nem szoktam őket. egyszer lelépett egy egerem, és bejutott a földikutyához, etetéskor találtam meg, és hiába nem ragadozó a földikutya, az egeret kettéharapott koponyával találtam meg az alomban.
2010. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!