Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én másfél hete fogadtam...

Én másfél hete fogadtam örökbe egy németjuhász keverék kutyust,3 éves és sajnos kergeti a cicáinkat. Szerintem eddigi élete során nem igazán találkozott még velük és ez lehet a probléma. Tudtuk valai jó módszert ajánlani a leszoktatáshoz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdésre írtam, de ide is passzol:


"Én kétszer két féle képpen próbálkoztam. Elsőre szigorral próbáltam letiltani a macskáról, nem ment, szegény cicának költöznie kellett, mert kialakult a macsak menekül (zsákmány) mire a kutya üldözi (vadász) helyzet, amit egyszerűen nem tudtam letörni. Azóta tanultam egyet s mást, és klikerezünk a kutyával.


Nem rég vittem haza egy kiscicát, pár estén keresztül azt csináltam, hogy séta után (mikor fáradtabb, nyugodtabb) bementünk a cicás szobába, lefektettem, és folyamatosan ment a klikk+kaja, amíg nyugton volt. Aztán arra váltottam, hogy nem kell feküdnie, gyakorlatilag bármit csinálhat ami nem a macska ellen irányul, és mindenre megy a klikk+kaja. Aztán fokozatosan elkezdtem arra is klikkelni, ha érdeklődik a cica iránt, de nem vadássza, hanem kedves érdeklődés.


Két hete van otthon a cica, mostmár tök ügyesen vigyáz rá, pedig amúgy utálja a macskákat.


Egyszer mozdult rá, na akkor a lába nem érte a földet miközben a szobából távozott, és jó három órát büntetésben töltött a konyhában. Azóta nem vadássza, vagy ha igen, csak magamhoz hívom, és befejezi.


Úgy tűnik sokkal jobban működik a jutalom (megmutatom mit szabad), mint a büntetés (csak azt mutatom, mit nem szabad, de nem mutatom meg, hogy helyette mit igen).


MOst viszont kicsit kezd átfordulni a dolog, és macska vadássza a kutyát, na azért ő is kapja a fülest, meg a fújást, mert még a végén véletlenül megvédi magát a kutya, és abból baj lesz. "


csak az a baj, hogy gondolom nálad felnőttek a macskák. És ott egy ördögi körbe keveredsz velük, mert ha a macska menekül, a kutya üldöz. Sok türelemmel, kitartással ezt is meg lehet oldani, de ha mindkettő felnőtt, akkor azért ez nehéz ügy, és max annyit tudsz elérni, hogy megtűrjék egymást, de jóban nem lesznek soha.

2010. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen hoztam haza a kiskutyát és azóta is kergeti a cicáinkat. :) Persze csak akkor, hogyha azok elszaladnak. Ha véletlenül sikerül utolérnie, akkor jól megszagolja és örül, hogy sikerült. Ehhez hozzá tartozik, hogy a cicák sohasem fogadták el őt, azzal kezdődött, hogy lepofozták a kutyát. Szóval öreg cicához kiskutyát szoktatni, nehéz. Öreg kutyához sem mindig egyszerű a fiatal cicát, de ha a cica és a kutya is öreg... Hát, nem sok esélyt látok rá.
2010. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sok-sok türelem.

Ha téged már elfogadott gazdinak, akkor hívd magadhoz, öleld, szeretgesd a tőled szokott módon, majd vedd kézbe a cicát és vele térj vissza. Guggolj le, a cicának a popsija "nézen" a kutya felé, engedd, hogy megszaglássza, de se a cica, se a kutya ne támadhasson. A cicát folyamatosan simogasd, nyugtasd közben, a kutyát pedig dicsérd. Ha a kutya kicsit szelídül, akkor a cica is megszaglászhatja őt, persze csak erős felügyelettel! Ezt naponta többször ismételve 1-2 hét alatt össze fognak szokni, ha barátok nem is lesznek, de ellenségek sem.

2010. aug. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!