Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja a nyuszim?

Miért csinálja a nyuszim?

Figyelt kérdés

pár napja van nállm ez a nyuszi.4honapos és lány,oroszlánfejű törpenyuszkóka.az elöző is az volt.



de ö csinál olyan dolgokat amit az elözö nem szokott.

pl: nyalogatja z embert,de naponta többször,mint egy kiskutya.ez mitöl van? vitaminhiánya leht,vag y csupán a szeretet jele?

ja,meg sokkal kevesebbet eszik mint a régi nyuszim.ez fura nekem,de nemtudom ,hogy melyik a normális,végül is eszik,merte szik füvet ,almát,magot stb.

csak nem fogy napi szintem anyi neki,mint az e lözönél,és ez kicsit aggaszt.

szerintetek?


2009. nov. 15. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sóhiány. Lehet, hogy sós a kezed. :)
2009. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én is erre gondoltam.

holnap vezsek neki nyalosót.

de aza fura ,hoyg bagyon süsrün csinálja,és akkor is ha megmosom a kezem,kiprobáltam.

2009. nov. 15. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
sóhiány vegyél neki sókockát
2009. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Szerintem ez a szeretet jele. Olvastam egy nyuszis honlapon. Igazság szerint a mi nyuszinkkal nem nagyon szoktunk foglalkozni, szegény átlagban napi fél órát tölt ketrecen kívül. De valamelyik nap nagyon ráértem, kiengedttem másfél órára, játszottam vele, labdáztunk, bújócskázott egy dobozban, kapott fincsi zöldségeket, és fél órán keresztül a buksiját simogattam, el sem mozdult végig, és utána olyat tapasztaltam, amilyet tőle még soha. Elkezdte a ruhámat nyalogatni, és állandóan jött utánam, teljesen megszelidült. Biztos úgy érzi, hogy valaki végre törődik vele (öcsém a gazdája, de nem nagyon foglalkozik vele), és szerintem végre boldog volt :) szóval mostantól többet fogok vele foglalkozni, szakítok rá időt :)

Szerintem nem feltétlen sóhiány, ha nyalogat. Szerintem ez abszolút a szeretet jele :)

Viszont ha keveset eszik, nem biztos, hogy jó jel. Lehet, még nem szokott oda teljesen, azért eszik egyenlőre keveset, de ha még néhány napig keveset eszik, kérdezz meg róla állatorvost!

20/L

2009. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.utolsonak,:szerintem si a szeretet jel is lehet,de azért vettem neki sót ma.

az evéssela z ahelyzet,hogy eszik,többféle dolgot,csak nem olyan nagy mennyiségbn,mint a régi.de majd ez is alkul talán.

2009. nov. 16. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem két nyuszim van a kéznyalogatás akkor van hogyha biztonságban érzi magát és szereti azt akit nyalogat.

Ha meg nem látod rajta h vészesen fogy vagy olyan kedvetlen lenne akkor szerintem ne aggódj csak kevesebbet fogyaszt mint az előző nyulad

2009. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolso: nagyon köszönöm neked is, nem fogy szerencsére és aktiv is.szerintem ö kevesebbet eszik alapjáraton.
2009. nov. 19. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!