Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyullamal?...

Mit csináljak a nyullamal? Mindent megrág ami az útjába jon

Figyelt kérdés
Tegnap a vezetékes tel. kábelt, ma az asztali óráét, subákot, szonyeget, szekrényt, ágyat........ha bent van a ketrecében, reggel 6kor már 3 napja kelt, cirkuszol, vergodik, rágja a ketrec félfát (fábol van) a gumit, ami allatta van, akkor a wct, mindent....de a szénát a granulátot azt a rágókát fadarabokat nemrágja :/ Mit tegYek vele? nem hagyhatom egész nap bent, de kint sem lehet mert 3 napja mindent tarol, ami az útjába jon :( :( Menstruáll, vagy mi van vele???? :/ Vagy hiányzik neki egy másik nyuszi? 3hónapos kb.....
2013. nov. 11. 23:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
25%
Gondolom erre számítottál... Koptatni akarja a fogát gondolom, nem nagy neki? Ha igen akkor állatorvos meg tudja igazítani és aztán tudja szépen koptatni majd direkt vannak ilyen rágcsik mint írtad is, ha szépen tudja enni akkor fogja, de lehet túl nagy a foga.
2013. nov. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Nyúl és koptatja a fogát..nagyon nem tudod ezt megakadályozni, esetleg ketrec helyett csinálj egy kis kerítést amivel nagyobb helyet tud bejárni, így remélhetőleg nem cirkuszol már reggel. :) Ha fával tüzeltek akkor tudsz betenni neki pl. egy nagyobb fát amivel elfoglalja magát.
2013. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenek, nekünk a tapétát ette le :/
2013. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Lehet egyik reggel arra ébredsz hogy lerágta a lábad. Vigyázz vele, szörnyűséges fenevadak. Az a gombszem, a pihepuha bunda csak álca!
2013. nov. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem hianyzik neki mas nyuszi, nem tarsas lenyek . Egyebkent valoszinuleg tul sok tapot adsz neki ,ha nem eszi a szenat - probalj csokkenteni az adagjan es szenat ne csak tartoba tegyel,hanem ele is - az enyem pl.szivesebben eszik igy .


A lakast neked kell nyulbiztossa tenni,mert az osztonet nem fogja erdekelni,hogy milyen kart okoz vele .

2013. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Tegyél be neki a ketrecbe valami olyan rágót, ami elég nagy ahoz, hogy ne mozogjon mikor rágja. Az ilyen tárgyakon sokkal jobban szeretnek rágcsálódni, mint a lógós, pici fogkoptatókon amiket a boltokban lehet venni. Azért is rágja a bútort meg a ketrec szélét, mert az stabil, és ezért könnyebb rágnia.
2013. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vagy rögzítsd a ketrec falához a mostaniakat jó erősen
2013. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a kicsi gombszem a pihe puha bunda alatt álca!!!! Na ez jó volt..... még most is nevetek :D :D


Amúgy fával tuzelunk, adtam neki egy szép nagy darab fát kéreggel, a fogkoptatót is levettem a ketrecrol, mert ha a foldon van, jobban rágja :) A fogai nem nagyok, torodok vele, mindég van mit rágnia :) Szép egézségesek :) a tápból asszem elvehetnék, mert mindég adok neki, ha elfogy... :( De nem hízott még meg :) Nem is szeretném, hiszen torpe nyuszóka :D Volt egy oldal ahol azt ajánlották, hogy nyuszi paradicsomot csináljunk neki :D :D Hát ma azon leszek :D

2013. nov. 12. 09:38
 9/12 anonim ***** válasza:

2-3 evokanal tap a napi adagja,ettol tobbet ne adj neki,mert akkor nem eszik szenat es ezzel tudja a legjobban koptatni a fogat .soha ne legyen elotte a szenan kivul semmi mas kaja (de viz mindig kell) ,akkor majd le fogja tudni foglalni magat a ragcsalassal,ugyanis szenabol sokat kell ennie. Ne foglalkozz vele,ha kunyeral,minden nyul eljatssza ez ehezo etiopot ,ha szena van elottr soha nem fog ehezni.


Egyebkent kb. Fel eves koraig (ivarerettsegig) nem fog elhizni,utana viszont a folyamatos etetessel nagyon jo eselyed van ra.

2013. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ertem, hat 3 evokanal sztem sok lesz, mert ez torpe nyuszika, de én egy fél-háromnegyed marékkal szoktam adni, de ha elfogy a táljából, megint adok, pedig tudom, hogy reggelente lenne szabad adni csak, és egy nap egyszer :)
2013. nov. 12. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!