Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja az aranyhörcsögöm...

Miért rágja az aranyhörcsögöm a ketrec rácsát minden áldott éjjel?

Figyelt kérdés
Órákig képes vele ellenni, pedig van neki fája is, amin koptathatná, rengeteg diót, mogyorót, kukoricát kap...
2013. nov. 14. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Valószínűleg mivel fordított életet él (éjjel van fent, nappal alszik), unatkozik szegény. Lehet, hogy át kellene költöztetni egy olyan helyre, aminek nincs rácsa, hogy ne tudja rágni. Nem is egészséges, a fogainak sem tesz jót.
2013. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt,mert ėjjeli állat,mãsrėszt az unalom.Kell neki egy jó futó kerék,meg napi néhány perc foglalkozás,amikor kiteszed ,járkálhat,stb.A ketrece legyen változatos,mondjuk a vastag forgács alá építs alagutat wc papir gurigájából,legyen alomépítő anyaga stb.,gyakran rendezd át a ketrecėt.
2013. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ki szoktam venni mindennap, én is éjjel élek, ezért fel se kell keltenem hozzá :) van neki ilyen hörcsöglabdája is, meg kereke is (néha azt is rágja...). de köszönöm szépen a tippeket, az alagutas nagyon tetszik, csak szerintem nem fér bele a wcpapír gurigába :D
2013. nov. 14. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan belefér, de ha mégsem, akkor XXL-es gurigát neki :D (első voltam)
2013. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Koptatja a fogát, az enyém is ezt csinálta régen
2013. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi :DD az lesz :p
2013. nov. 14. 23:03
 7/9 anonim válasza:

Ha téged bezárnának egy nagy kalitkába... Te nem próbálnál minden elérhető eszközzel megszökni? :D


Sztem én a hörcsögöd helyében ugyan ezt tenném. Hátha sikerült megszabadulni.

2013. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

de fogkoptatásra ott vannak neki a fent felsoroltak. azokon szerintem jobban szereti :D


szökni se szeret, mert ha kinyitom a kalitka ajtaját, akkor csak áll ott és néz. meg kimászkálhat a kis gömbjében, elengedem az ágyon, íróasztalon... csak nem olyan fos neki ott. :|

2013. nov. 14. 23:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne csak az ágyra engedd ki, hanem engedd szabadon minden este legalább egy fél órára a lakásban. Zárj be minden ajtót és úgy, hogy biztonságos legyen neki.


Nálunk úgy van hogy az előszobába szoktam őket leengedni felváltva 20-30 percekre (mivel nekem több aranyhörim van több ketrecben persze). Bezárok minden ajtót és csak a hűtő mögé tud elbújni, ám ki is jön egyből. Ha nem egyből akkor meg ha szólok neki akkor kijön. :)


Lehet amúgy nem elég nagy a ketrece és nem eléggé izgalmas. Mekkora a ketrece? Csőrendszere van-e?

Egyéb játékok, mászókák a mókuskeréken kívül???

2013. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!