Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen zöldséget adjak a...

Milyen zöldséget adjak a deguimnak? Nem esznek meg semmit

Figyelt kérdés
Próbáltam nekik répát paprikátde nemnagyon eszik meg

2013. nov. 17. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami a gazdi számára zöldség, az a deguk számára már a csoki! Szárított zöldségeket csak módjával, nasiként kaphatják, az ő zöldségük az, amiben cellulóz is van. Széna, fű, fa, stb...


Szeletelve szárítok a radiátoron sárgarépát, céklát, és csicsókát.


Én nem szoktam, de lehet még szárítani, sütőtököt, paradicsomot, paprikát, fehérrépát, paszternákot… (Ezek télen drágák.)


Kézből kaphatnak, - ha jók voltak - maximum heti 1-1 szem diót, 1-2 szem (nem sós) földimogyorót, szelídgesztenyét, (a vadgesztenye mérgező!), szójakockát, pirított szóját, 1-1 szem csicseri borsót.


A bolti szárított zöldségek közül, egyedül a zöldborsó pelyhet adjuk nekik. A szárított sárgarépa készülhet cukorrépából, a céklát pedig ízfokozó néven konkrétan cukrozzák egyes forgalmazók. :(

Ehetnek és esznek is tápot


A nasiztatás felfúvódást, hamenést, cukor, és májproblémákat okozhat! Nagyon figyeljünk a mennyiségre, beszámitva, amit családtagoktól gyűjtenek be...


A szárított gyümölcsök erősen ellenjavaltak még nasi szinten is. Tömény gyümölcscukor.

2013. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
a salátalevelet mindegyik szereti.
2013. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A salátalevél élelmezés szempontjából nulla értékkel bír számukra. Fűevő állatról van szó, ezért zöldséget csak elvétve eszik. Az enyémek közül kettő, ha elfogadja az uborkát. De ez így van jól. Ha kedveskedni akarsz nekik, inkább gyógynövényes keveréket keress nekik, vagy ömlesztett/aprított tealeveleket (borsmenta, kamilla, csalán, citromfű) És kapjanak sok szénát minden nap, hogy egészségesek maradjanak. A nyers zöldség, gyümölcs felboríthatja a bélflórájukat, ha bolti vegyszeres, akkor az elhullásukat is okozhatja. Néha egy kis radiátoron szárított uborka vagy répa bevethető, szárazon jobban is fogják szeretni. De ezek csemegék, ne kapjanak belőle sokat.
2013. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én salátát, almát, paprikát és nyáron dinnyét rakok be nekik a ketrecbe. Persze nem szokták mindig meg enni de esznek belőle.
2013. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!