Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak a tengerimalacnak...

Mit adjak a tengerimalacnak télen?

Figyelt kérdés
A malackám nagyon imádja a füvet de télen nem fogok tudni neki szedni..egyébként az almát is meg az ubit is megeszi de a fűért bolondul..csipkebogyót is szedtem h télre legyen vmi vitamin is de azt se nagyon bírja..ti mit szoktatok adni a malacnak télen? :) köszönöm a válaszokat előre is :)
2013. nov. 20. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni fű nélkül ;) Mi vitaminos magot, meg néha narancsot/mandarint (picit) szoktunk adni nekik. Különösen vitaminbomba ;) (az egyik tengink beteg volt, (kihullott a szőre) narancsot adtunk neki, és visszanőtt) :D
2013. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ :))
2013. nov. 20. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szénát, de az legyen az alapkaja, éjjel-nappal, télen-nyáron mindig legyen előtte. Vegyél olyan tengerimalac tápot, amire rá van írva, hogy plusz C vitamint tartalmaz.

Télen a felsoroltakon kívül adhatsz neki például sárgarépát, petrezselyemgyökeret, zellergumót, ezeknek a leveleit is.

Jó vitaminforrás a paprika (nem csípős), a sütőtök (nyersen), a cékla, a gyümölcsök közül a narancs, de a legjobb a kivi (héj nélkül).

2013. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :))
2013. nov. 20. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Én muskátlis virágládában szoktam ültetni télen búzafüvet. Nekünk van otthon búzamagunk, de gondolom takarmányboltban is tudsz venni egy kilót. Nagyon hamar kinő, jó vastag lesz, és nagyra nő. Egy hét alatt már kinő akkorára, hogy már lehet belőle vágni. Kb. három visszavágás után már nem nagyon nől vissza, olyankor én újból ültetek. Sok vitamin van benne, ezt szokták ajánlani, hogy télen egyék fű helyett. Vagy fűmagot is ültethetsz ugyanígy virágládában, csak az lassabban nő, és egy visszavágás után már elszárad. Én két virágládányit ültetek egyszerre, és az ablakpárkányon tartom.


Ezen kívül vegyél a patikában, vagy a DM-ben Cebion- cseppet, ez tiszta folyékony C-vitamin. Ebből 4-5 cseppet szoktam adni alkalmanként néhány naponta. Ez fedezi a C-vitamin forrásukat. Ne a vízbe rakd, hanem csepegtesd rá mondjuk az uborkára, vagy az almára. Én így szoktam adni.

2013. nov. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos válaszokat az utolsó válaszolónak különösen köszönöm :)) <3
2013. nov. 21. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszoló: a tengerimalac nem megevő magot tilos adni. EGyébként gyümiket meg ilyene, imádják nekem is, mellesleg ha valamit nem tudsz a malacokró nézd meg a videóimat. Van két csatornám a YOuTube ob írd be a keresőbe az alábbit: Tengerimalacok csatorna -> ezen vannak videóim, illetve van még egy csatornám: Ujvári Norbert -> Ezen is vannak videók:) Remélem tudok segíteni! Szia:)
2013. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!