Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kedvencet ajánlotok?

Milyen kedvencet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Valami szőrmókot szeretnék mert nem bírom a nyálkás gyíkokat. Bent lakna a lakásban ahol 18-21 fok szokott lenni. Valamilyen szinten lehessen nyúzni, de napi 3-4 óránál ne keljen többet foglalkozni vele, mert nagyon sok foglalkozásom van. És ha lehet este ne csapjon nagy zajt, mert panaszkodna az alattunk lakó. Néha akkor is panaszkodik a ricsajra amit "csapunk" amikor nyaralunk. Kérlek segítsetek, mert nagyon üres ez a ház és jó lenne egy vidám kis szőrmók!

2013. nov. 22. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elmész egy menhelyre és elmondod ezeket, ott biztos tudnak ajánlani valamilyen kutyát. A menhelyi kutyák általában szocializáltabbak, mint a többi kutya és persze hálásak is.

Ha nem szeretnél menhelyi kutyát, egy törpe uszkár, bichon havanese stb. vagy esetleg nagyobb testűek közül a magyar vizsla is nagyon jó társ (tapasztalatból mondom), viszont akkor azt a 3-4 órát tényleg rá kell szánni a kutyusra.

2013. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egy kutya rohadtul nem 3-4 óra.

de macska szerintem jó ötlet, szintén menhelyről. az nem csap zajt, hiszen olyan kecsesen járkál. :D és lehet nyúzni is, amit nem lehet feltétlenül másik állatokról elmondani.

vagy talán vadászgörény, de az lehet, hogy cseszteti a ketrecét, ami talán hangos.

2013. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magyar Vizslát Lakásba??? Ember te nem vagy százas, nemtom mit tapasztaltál....

Hörcsög(Neki a 18-21 fok KEVÉS!!! 20-25 kéne), tengeri malac, nyuszi, papagáj(Pinty, esetleg az halkabb tud lenni)... stb.

2013. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rusz Réka válasza:

Én a hullámos papagájt ajánlom. Este csak takard le és kész nem csinál semmit :) A viselkedésük pedig nagyon aranyos :)

Akár órákig is tudom nézni csak amikor eszik akkor megyek távolabb :)

2013. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a tengerimalacot(kat) ajánlom. Ha érdekel írom üziben a tudnivalókat. Nagyon aranyosak, este nem zajong hanem alszik, és kézhez lehet őket szoktatni, ha kiengeded a házba hívószóra oda jön hozzád stb...
2013. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok sajnos elég hangosak, állandóan füttyögnek meg uíznak a kajáért. Aranyosak, és tényleg vidám népség, ajánlanám neked, ha nem lenne az alattatok lakó.

A többi rágcsáló nem olyan hangos, hogy áthallatszódjon a szomszédhoz. A nyuszik, deguk, csincsillák és valamilyen szinten a hörcsögök is szeretik rágni a rácsot, ami elég hangos lehet, főleg este, de ez inkább téged zavarhat, nem az alattatok lakót.

A törpenyulakat és a vadászgörényeket napi 5-6 órára ki kell engedni, de ők szobatiszták is (általában). A kisebb rágcsálóknak elég napi 1-2 óra, de persze minél több, annál jobb.

Csak azt tudom ajánlani, hogy nézegess utána a tartásuknak egyesével, és úgy döntsd el, hogy melyik kisállatot szeretnéd :) Egyedi igényeik vannak, és csak te tudod eldönteni, hogy melyiküknek tudnád biztosítani a megfelelő életkörülményeket.

(Pár kisemlősök: hörcsög, egér, tengerimalac, degu, patkány, csincsilla, törpenyúl, mókus, törpesün, vadászgörény)

2013. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!