Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac tartók tapasztalat?

Tengeri malac tartók tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mindent tudni szeretnék a tartásáról, és hogy mik a vélemények erről a kisállatról. Nagyon erős a szaga? Mennyire intelligens állat? Stb...
2013. nov. 26. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete van egy édes kis kopasz tengerimalacom. 100x50cm-es ketrecben ( ez az ideális) 2/3 részben fa forgácsot használok 1/3 részben törölközőt teszek alá, h kitapasztaljam, hogy kitapasztaljam, hogy melyik jön be neki jobban, mert mivel kopasz, lehet h szúrja, zavarja a forgács. Sokan javasolják a fürdőszoba szőnyeget. Úgy tűnik a forgács bejött, mert többet van abba, mint a törölközőn. Széna a legfőbb tápláléka, az mindig legyen előtte és víz is, amit minden nap cserélj frissre. napi 2x adj neki 1 evőkanálnyi tápot. Legyen háza, amibe elbújhat. Soha ne érje huzat, mert érzékeny rá. Ideális hőmérséklet kb. 20-24°C. Zöldségek közül a K-betűvel kezdődőket nem szabad adni nek ( Krumli, Karfiol, Karalábé stb.. ) C-vitamint nem tudja előállítani a szervezete, ezért azt is kapjon heti többször. De javaslom, hogy neten nézz utána, én is ezt tettem. Ja és úgy csinálom, hogy mindennap kiszedem a pisis részt, de csak hétvégén cserélem az egész forgácsot és fertőtlenítem a ketrecét. :)
2013. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja és a legfontosabbat kihagytam. Társas lények, ezért min. 2 tengeri malacot tarts.

Én pl. úgy jártam, hogy azt hittem lány tengerimalacot vettem, a társát pedig ajándékba kaptam volna. De kiderült, hogy fiú. Fiút nem merek mellé rakni, mert jellemző rájuk, a hatalmi harc, amikor eldöntik egy kis bunyóval, hogy ki legyen a főnök. Én ezt nem merem megkockáztatni, mert nincs szőre ami megvédené a verekedésben szerzett sérülésektől. Ezért úgy döntöttem, hogy ivartalanítom, és csak utána jöhet a lány társa.

2013. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Imádom. Nincs olyan nagy igénye. Tiszta alom napi kaja meg a játék . Alapjába véve aranyos kisállat. Enyém mondjuk ha 2 napig csak simizem mert nincs időm akkor szokott már játékból harapni. Egyébként rettentő nyugodt. A Fűre is csak úgy teszem ki ha ott vagyunk hogy nincs körülötte semmi. Csak legelészni szokott inkább meg szaladgáll utánam. A szaga nem erős. Ha nem adsz neki krumplit,kelbibót,káposztát és ezeket a k betűs zöltségeket nem pisil büdöset. Lakásba nem éppen szerencsés kiengedni ugyanis nagyon sokat kakil. Inteligensnek nem annyira inteligens.Megtanulja mi a módi de azért extra képessége nincsen. Tudja például hogy nemszabad kijönni a ketrecből . Van amelyik akadályokat is átugrik ha nem lusta: D de átlagban nincs nagy képességük. Viszont ennél aranyosabbak. MIndent kitudnak fejezni, hangokat adnak ;))
2013. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!