Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt vagy tengerimalact...

Hörcsögöt vagy tengerimalact vegyek inkáb?

Figyelt kérdés
A választ indokoljàtok is légyszi.
2013. nov. 30. 08:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Hörcsög mellett szól:

-halk

-ha nem tudod megoldani, hogy a szobában is sétálgasson, vígan elvan a ketrecében is ha van hörcsögkereke


Tengerimalac mellett szól:

-jobban hagyja magát "gyömöszölni"

-elél 6-8 évig is (szemben a hörcsög 2-3 évével)


Amúgy nagyon hasonló a tartásuk.

Én a tengerimalacot választanám bár csak akkor, ha meg tudom oldani, hogy ne a szobámban legyen a ketrece.

Volt mindkét állatom és a malackák borzalmasan visítottak a legkisebb lábujjmozdulatomra is reggelenként, úgyhogy nekem kiköltöztek a nappaliba :))

Amúgy nagyon jópofa állatkák.

2013. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy a patkányon is elgondolkozhatnál.

Nekem ők voltak a kedvenceim, 5 volt összesen eddig és mindegyik imádnivaló volt.

Persze fontos, hogy tenyésztőtől szerezd be őket, ne kereskedésből.

2013. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

1 igen lényeges különbség, a hörcsögöt tarthatod egyedül is, sőt úgy a legideálisabb.

Tengerimalacból több kell, hogy igazán jól érezze magát.

Valaki egyedül tartja, de az egy félmegoldás, és nagyon sok törődést, foglalkozást igényel úgy a malac, hogy ne legyen depressziós. Erősen szociális állat, a hörcsög meg magányosabb típus.

Szóval ha csak 1 állat kell, akkor hörcsög.

2013. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. :) Az állat száma mind1. Azért kérdeztem mert a baráti körömben sokan azt montak a malacra hogy ne mert sokat visít. A hörcsögre meg hogy harap. Így döntsön az ember. :)
2013. nov. 30. 08:33
 5/25 Béla211 ***** válasza:
szerintem az aranyhörcsög nem annyira harapós, mint a törpe hörcsög. Legalábbis volt mind a kettőből kettő kettő példányunk.Persze nem egy szere. De mind a kettő törpe hörcsög harapott. Míg az aranyak nem.De egy szere a hörcsögöket tényleg ne tarts , mert képesek széttépni egy mást.
2013. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

1. vagyok

A malac valóban rettentő sokat visít, ezért írtam, hogy ha lehet, ne abba a szobába tedd, ahol alszol.

A hörcsög pedig tényleg harap, a malackáim soha nem haraptak meg.

Ha malacot választasz, egyszerre rögtön kettőt vegyél, persze azonos neműt, hogy ne szaporodjon.

2013. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Aranyhörcsögöm volt és haraptak.
2013. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem harap a hörcsög :)

Nekem most van 2 törpehörcsögöm, (egy dzsungáriai, és egy kínai csíkos). Természetesen külön vannak tartva. Annyira különböznek, hogy az nem igaz!! xD Engem csak 2x haraptak meg összesen, azt is csak az egyik, amelyik harapósabb fajta. De azt is csak mikor felköltöttem, és mikor a tesóm ordított egyet szegényre, és pont az én kezemen volt :(


Szóval nyugodtan vegyél törpehörcsögöt! Nagyon cukik, picik, puhák, és nincs nagy igényük + magukban kell tartani őket :)

2013. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem harap a hörcsög. Nekem arany van, és még egyszer sem harapott meg. Nyáron kaptam.

Eladó még hozzáfűzte, csak akkor harap, ha felkelted és nyűgös, vagy megijeszted.

2013. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Enis olvastam h csak akkor harap a hori ha megijesztik, felkeltik vagy kaja szagu a kezed.
2013. nov. 30. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!