Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire budos a vadaszgori?

Mennyire budos a vadaszgori?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek egy gorit, de sokan mondjak h budos es sokan h nem. Na most akkor melyik?Azt viszont olvastam, hogy ivartalanitas utan nincs szaga. Abban mennyi az igazsag?

2013. nov. 30. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

nyilván akinek nem büdös annka azért nem mert ivartalanitotta.


amugy meg annyira büdös mint egy görény.

2013. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bundaszaga van, ez lehet erős, főleg kis légtérben érezhető. Ha büzzent, az borzasztó (bár van, akinek a görényénél nem is érezni, ezt nem bírom elhinni, a mázlisták...), de ezt alapjáraton nem csinálja.

Ivartalanítás után ugyanúgy bundaszaga van, az ivaros szaga (főleg a hímeknél! és még jelölnek is) tűnik el. Nőstényeknél nem jelentős a szagbéli változás (de őket is kell ivartalanítani a túltüzelés miatt).

(Egyébként itt kolbászol mögöttem, nem büdös. Ha felveszem és az ölemben ugrál, akkor azért érezni. Puszilgatni meg nem fogom, de akkor nekem már zavaró a pézsmaszag.)

2013. dec. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva van akkor nem büdös. Nekem két fiú van, egyik ivartalan a másik még kamasz ezért ivaros. Egyiknek sincs most szaga, csak a alap bunda szag, de az is kb olyan mint egy kutyánál vagy egy macskánál. Az ivaros hím viszont büdös nagyon. Azt már méterekről megérzed, hogy közelít, erős pisi szagú, és még a szőre is zsíros, faggyús ilyenkor. Emellett ha párzási időszak van akkor mindenhova odapisil és jelöli a területét ami szintén büdös. Ivartalanítva ezek elmúlnak és nem lesz szaga.

Ami még büdös az a büzzentése, de ez ellen nem tudsz mit tenni. Ha büzzent akkor ki kell szellőztetni és kész. Meg még ha lakásba van tartva és kakil akkor annak is szaga van értelemszerűen, de az alomtálát így is naponta kell takarítani szóval az sem vészes.

2013. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, hogy még a rongyai, fekvőhelyei is lehetnek büdösek egy idő után, ezért hetente ajánlatos kimosni őket.
2013. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. :) Nálunk két hete van göri a szobánkban. Elég kicsi a helység, de szerintem már az orrunk is hozzászokott, ha bejövök a szobába hosszú idő után, teljesen normális levegő fogad, mindez csukott ablaknál. Aki bejön, annak persze még idegen a szaga az állatkának, de akkor lehet érezni őt, ha a ketrece fölé hajolsz. Én elég kellemesnek tartom. Kislány egyébként, fél éves. Ha nagyon zavar a szag, inkább lányt vegyél. De őt is ugyanúgy ki kell ivartalanítani a túltüzelése miatt.

Néha, ha megfogdosom, vagy esetleg megpuszilom, érzem fél percig a szagát az arcomon, vagy a kezemen. :D

De büdösnek nem mondanám. Bundaszag. Persze erősebb mint egy kutyáé vagy macskáé.

Szerethető kisállat, ő például nem büzzentett még soha.

2014. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!