Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet a vadászgörényt...

Hogyan lehet a vadászgörényt betanítani vadászni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet betanítani a vadászgörit vadászni? Gondolok arra hogy ha beengedem egy patkány üregbe hogy hozza ki a patkányt vagy utana ha fügyülök vagy sipolok jöjjön oda hozzám!? Meg ha nyul üregbe beengedem akkor kijön egy idő utan? Nem lehetséges hogy neki megtetszik és benn marad?? Vagy onann hogyan tudom kihívni? Segítsetek. Mert vadászok vagyunk és mondtak hogy mi lenne ha l enne nálunk egy két görény amit el lehet vinni nyul ugrasztásra!
2009. nov. 21. 19:28
 1/9 anonim válasza:
Hát szerintem a görényeket egyáltalán nem lehet arra megtanítani arra hogy NE támadjanak meg valamit, nállunk a görény rettegésben tarja a macskaállományt,pedig mi mindent megpróbáltunk vele. A másik pedig hogy szerintem egy kutya a nyúl ugrasztásra sokkal hatásosabb lenne,mert a görényt nem lehet ugy odahívni magadhoz mint egy kutyát,és ittis az ösztönről lehetne beszélni mert ha nem pórázon viszi a görényt valaki akkor nagyon gyorsan eltud szaladni, ugy hogy azt az állatot már többet nem is lehet megtalálni.
2009. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az az egy baj hogy kutya nem fér be a nyul üregbe mert ahoz tul nagy a kutya! De majd megprobálkozok valami kisebb ffajta tacskoval.Van pár ismerősünk aki vadászgörénnyel jár nyulat ugrasztani és kijön egy idő mulva! Köszí
2009. nov. 23. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:
A nőstény göri erre a célra jobb mint a hím, mert az lusta, és valóban megeheti a zsákmányt :) Viszont a nőstényeket ivartalanítani kell. Bővebben Dér Zoltán - A vadászgörény c. könyvében olvashatsz. :)
2009. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszí a választ! Mér kell ivartalanitani ha nem talizik fiu görivel? Akkoris kell? =)
2009. nov. 25. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen kell, mert a túltüzelésbe belepusztulhat.
2009. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszí a választ! Igen mert már jártam igy h ivaros nöstényt fedeztettem mert hallotam erről a tüzelésről és már jol benne volt a tüzelésbe olyankor meg nem lehet ivartlanítani ezért fedeztettük a kicsiket meg AJÁNDÉÉKOZNI is nehéz volt.. De igy legalább egy másik ketrecbe gyönyörködünk bennük ;-)
2009. nov. 26. 19:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk sikerült gazdát találni a kölyköknek :) [link]

Egy kis olvasnivaló :) : [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ és a segitséget!!! Sokat segítetél! Köszönöm! Amugy ti is vadászok görikkel?
2009. nov. 27. 22:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vadászunk, csak egy görim van :) Még mikor hozzánk került, akkor néztem utánna, hogy hogyan foghatnék vele patkányt. Kiderült, hogy Ő erre nem alkalmas. Hím és már be sem férne a lyukba. :)
2009. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!