Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történt a malim szemével? :O

Dorinna00 kérdése:

Mi történt a malim szemével? :O

Figyelt kérdés
A tengerimalacomnál reggel észrevettem, hogy a szeme be van húzódva (nem úgy néz ki, mint szokott, hogy olyan cukin kidülled), és a szemhéja nagyon piros. Egyből kamillás vízzel borogattam neki. Most, amikor hazaértem és próbáltam megismételni a folyamatot, láttam, hogy olyan tejszerű hártya borítja a szemét. Ha valaki tudja, hogy mitörtént vele, vagy ilyenkor mi az eljárás kérem segítsen (ha lehet minél hamarabb!!!)! Előre köszi a válaszokat! ;)

2013. dec. 10. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki Corneregel-t emberi patikában. Ez egy szemgél, ami a szaruhártya esetleges sérüléseit gyógyítja. Naponta 2-3x húzzál bele egy csíkot a szemébe. Recept nélkül kapható, olyan 1200 forint körül van.
2013. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez minden szembetegségre megfelelő neki? Köszi a választ! ;)
2013. dec. 10. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, mutasd meg orvosnak, de addig is tűzoltásra jó lesz.
2013. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akk először kipróbálom ezt a krémet, ha nem válik be megmutatom dokinak! Köszönöm!
2013. dec. 10. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd dokihoz, ne csak akkor ha nem válik be a krém! Elvesztheti a látását, sőt, lehet hogy már most megvakult!
2013. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó rendben!
2013. dec. 10. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor legtöbbször az a baj, hogy egy szénaszál belefúródik a szemébe. És néha benn is marad.

Ha kiáll a szénaszál vége, akkor ki kell húzni, csak utána jöhet bármilyen krém.

Vidd el minél hamarabb egy orvoshoz, mert könnyen a szemébe kerülhet!

2013. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elvittem dokihoz és adott ilyen krémet, meg mondta, h valószínűleg egy szalma szál szúrta meg a szemét. Nem vakult meg, de nem állította biztosra, h a krém ellenére megmarad a látása. :/ Azért remélem sikerül és meggyógyul! Még 1x köszike! :D
2013. dec. 16. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!