Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Történt valami a cicám egyik...

Történt valami a cicám egyik szemével! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

a kb.: fél éves cicámnak pár napja látom hogy csukva van a bal szeme. ma meg látom hogy a bal szeme teljesen bekékült! nem látszik se pupilla se semmi! az egész kék! mi történhetett vele? megkarmolta valami a szemét? vagy mi? (több cicánk is van az egyik nőstény pedig néha üt ha szopni akarják) megmossam a szemét? fog még valaha látni? (bevallom anyu és apu nem az állatorvos híve!)


üdv.: egy 13 éves lány aki aggódik a cicáért!


2009. dec. 21. 17:13
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
63%
aztán szüleid miért nem az állatorvos hívei? vakuljon d%göljön meg szegény cicád?! már bocsánat, hogy így válaszolok, de .... de ezt én nem is értem. természetesen vidd el orvoshoz, nézze meg egy hozzáértő ember, mert itt látatlanban nem fog neked tudni segíteni senki. inkább vidd el feleslegesen, mint hogy komolyabb baja legyen. te legyél szeretett állataid iránt felelősségteljesebb mint szüleid.
2009. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ elfelejtettem odaírni hogy ilyen ostoba oltogatók ne írjanak!
2009. dec. 21. 17:21
 3/56 anonim ***** válasza:
52%

én is ugyanígy jártam. csak nem kékült be. csinálj kamilla teát és mikor langyos állapotba kenegesd vele a szemét (vattával, vagy zsepivel). az én cicámnak használt,de most a másik szeme a csúnya. úgyhogyd kend be te is mindkettőt.(:

nem fogja szeretni, de jobb lesz neki :)

12/L

2009. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
amúgy igazad van! de nincs pénzünk! az állatorvos meg nagyon drága!
2009. dec. 21. 17:22
 5/56 A kérdező kommentje:
köszi!
2009. dec. 21. 17:22
 6/56 anonim ***** válasza:
84%

Nos, aki nem képes megadni az állatnak, amire annak szüksége van (táplálék, szállás, egészségügyi ellátás, nevelés), az ne tartson állatot.


Jelen esetben a felelősség a szüleidé, hiszen te még csak 13 éves vagy. Ők követték el a hibát, hogy macskát engedtek a házukba, ugyanakkor nem képesek/hajlandók fizetni az állatorvost.


A macskád nem fog meggyógyulni magától, de még kamillateától se. Három lehetőséged van. 1) AZONNAL elviszed a macskát állatorvoshoz, aki elkezdni kezelni a szemfertőzését. Ez esetben talán megússza a cicád, hogy félszemű macska legyen 2) a szemfertőzése annyira elhatalmasodott vagy a jövőben elhatalmasodik, hogy a szemét nem lehet megmenteni, műtéttel ki kell venni 3) a szemfertőzése annyira elhatalmasodott vagy a jövőben elhatalmasodik, hogy szó szerint kifolyik a szeme, nagy fájdalmak közepette.


Tapasztalatból beszélek: nekünk két macskánk szemét is ki kellett műteni fertőzés miatt.


Ismeretlenül is haragszom a szüleidre, akik egy rájuk bízott, nekik kiszolgáltatott állatnak nem akatrják megadni az egészségügyi ellátást. Nem sok jót mond el ez róluk. :-(

2009. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
honnan tudod hogy fertőzés? lehet hogy megkarmolták!
2009. dec. 21. 17:25
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az előttem válaszadónak. A macskádnak 3 lehetősége van..

az egyik ismerősömnek volt egy negyedik lehetősége, megvakult a macskája mindkét szemére egy fertőzés miatt. B*szott elvinni állatorvoshoz...


Egy állat felelősséggel jár, és néha sajnos muszály állatorvoshoz vinni.

A kötelező oltást megkapta egyáltalán??

2009. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
ez sajnos fertőzésre utal... nem karmolásra.
2009. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
86%

Na, ezen nagyon kiakadtam. Ha ennyire tudod, mi a baja, akkor miért írod ki a kérdést? Úgy utálom ezt, amikor kellene a simogatnivaló cicus, de a felelősség már büdös, pénz meg nincs rá. Bezzeg színes tévé, internet, mobiltelefon meg parfüm van odahaza, igaz? Arra telik, igaz?


Az a minimum, hogy nem itt téped a szád, hanem elviszed a macskát állatorvoshoz. Én már láttam teljesen bekékült szemet, na, azt nem lehetett megmenteni kamillateával. Ha baj van, akkor irány az állatorvos. Akinek meg nincs rá pénze, az ne tartson állatot, mert az oltári nagy felelőtlenség. Nem tudom, mit nem lehet ezen nem érteni??

2009. dec. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!