Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillám három éve...

Acidblackcherry kérdése:

A csincsillám három éve egyedül lakik, bántana egy másik csinit ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Három éves a csinim, egy bundatenyésztőtől hoztam el mikor még kicsi volt, ott külön ketrecekbe voltak. A lényeg az hogy soha nem volt még egy másik csini mellette. Minden nap kb 6-7 órát kint van a ketrecéből, és úgy tűnik hogy elég jól elvan egyedül, nem tudom hogy ennyi idő után jó lenne e neki egy barát, hogy egyáltalán elfogadná e.

#csincsilla egyedül
2013. dec. 11. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, meg lehet vele próbálkozni, de készülj föl rá, hogy az új csincsit el kell ajándékoznod ha nem szoknak össze. Legjobb ha már előre keresel valakit aki befogadná ha nem jön össze a dolog. Nagyon lassan és fokozatosan csináld a szoktatást, az ő tempójukban.
2013. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, hogy ha nem jönnek ki egymással akkor nem tudnám hova tenni az új csinit. Pedig olyan jó látni mikor más csincsillák együtt vannak. köszönöm a tanácsot
2013. dec. 14. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én csinim kb. 1 évig volt egyedül,miután meghalt a társa. Amikor hoztam neki egy másik társat, nagyon vehemensen fogadta,nem bántotta, csak nagyon izgatott volt, és persze egyfolytában megakarta mászni,amitől a lány megijedt. Én úgy csináltam, hogy mind a 2 ki volt engedve,ott voltam köztük, hogy ha baj van,közbe tudjak avatkozni, a fiút párszor le kellett állítanom,de amúgy nem volt gáz.A ketrecbe kergetőzés volt kb. fél óráig, aztán összebújva aludtak.Azóta dúl a love köztük. :)
2013. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy összebarátkozik vele ha nem két fiúról van szó ! az én csinim négy éves mellette már volt pár csincsilla és mindegyiket szerette sőt 3-ból 2-vel olyan jól összebarátkozott hogy közös gyerekük is született.
2014. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4!


Sajna ez nem minden esetben van így. Dec. 22-én haza hoztam egy 2.5 hónapos fiú csinit. A lány olyan szinten megvadult tőle, hogy nem csak őt, de az addigi társát is megtámadta. :( Így a lányt kénytelen voltam elajándékozni. :( Viszont a fiú nagy érdeklődéssel fogadta a kis jövevényt, aki az ijedtségtől védekező pózt vett fel, de pár óra egy ketrecben való töltés után már együtt aludtak. Azóta békesség van. Több csintartótól is azt hallottam, hogy a fiú-fiúval jobban kijön, mert a lányok zűrösebbek a hormonok miatt. Azt nem tudom,hogy minden csin-lány ilyen, de az enyém eléggé uralkodó típus volt.

3-as voltam.

2014. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!