Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek van olyan nőstény...

Szerintetek van olyan nőstény tengerimalac, aki inkább egyedül lenne, mint egy másik nőstény malaccal?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy malacot a kis állat kereskedésben, a másik malim mellé.Már eleve betegen hoztam el, mert a hátán volt vmi gumó,amit csak itthon vettem észre,aztán másnapra rá vérzett a nemi szerve,visszavittük a boltba és állítólag azt mondta az állatorvos h mechanikai sérülés.Csak nem harapta meg a másik malim?(azóta egyedül van,a héten veszek mellé társaságot)
2011. márc. 8. 16:45
 1/5 lovelyne ***** válasza:
Szerintem egy darabig legyen is egyedül...Valószínű, h megharapta neki a micsodáját a másik malac!Ha felgyógyult akkor próbálkozz társasággal mert ha még is valami más dolog áll a háttérben, nehogy megbetegítse a másik malackát!
2011. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akit megharapott malacot ő már nincs nálam.Az a malac van nálam, aki állítólag megharapta. De én nem nézem ki belőle, hogy ilyen agresszív lenne:S
2011. márc. 8. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg van olyan tengerimalac amelyik nem viseli el a társaságot,de az nagyon ritka mert inkább az ellenkezője igaz.A ti esetetekben nem hiszem hogy ez volt a baj,valami szervi baja lehetett...szerintem.
2011. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is.Szegénykének a hátán is volt egy gumó, és azt csak akkor vettük észre, amikor hazahoztuk.Aztán mikor kicseréltettük, hoztam haza egy másik malacot, neki meg atkája volt..Aztán visszakértük a pénzt, és még vásárlási utalványt akartak adni, de mondtuk, hogy mi egy egészséges malacot szeretnénk, amit nem itt fogunk megkapni.
2011. márc. 8. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kereskedésben vett malacot eleve legalább egy hétig karanténban kell tartani, hogy kiderüljön, nincs-e valamilyen (esetleg fertőző) betegsége. Mert sajnos ez nagyon gyakori a kereskedésben nevelkedett malacokkal.

Aztán pedig szépen lassan kell őket összeengedni, szoktatni.

Úgyhogy ne csodálkozz, hogy a malacok nem úgy reagáltak egymásra, ahogy te azt szeretted volna.

És azt se értem, hogy a kereskedésben mégis egy állatorvos mondott véleményt..?

Szerintem ne vegyél harmadik malacot, ezt a kettőt szoktasd össze, próbálkozz legalább egy pár hétig. Három malac tripla meló, és kaja/pénzmennyiség, inkább gondold meg.

2011. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!