Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a nyuszi? Hogyan...

Mit ehet a nyuszi? Hogyan segítsek neki a hőleadásban?

Figyelt kérdés
A Törpe nyúl milyen gyümölcsöt és zöldséget ehet? Mi az amitől hasmenése lehet?HOgyan segítsek a nyuszimnak a hőleadásban Nyáron?????????
2013. dec. 14. 13:35
 1/10 Nyuszi Imádó válasza:
0%
Hogy mit ehet: mindenképpen sok salátát, és káposztát ehet, a zeller leveleit is szívesen fogyasztja, emellett fontos a sok vitamin is, ehet még szénát is, érdemes nyáron zöldebben beszerezni a szénát, télen pedig szárított változatában! Ne felejts természetesen száraz nyúl tápot adni neki, a száraz dolgok természetesen kiszárítják, így ilyenkor ügyelj, hogy eleget igyanak, a zöldek mellett ez elhagyható, de természetesen akkor sem árt vizet fogyasztaniuk! Hőleadás nyáron: Ebben nem segíthetsz sokat rajta, tudtommal, de annyit megtehetsz, hogy igyekszel egy kicsit az adott légteret lehűteni, ahol éppen tartózkodik, ezáltal könnyebb neki is a hőleadás, de ügyelj, hogy ne legyen túl hideg, mert a nyúl akár meg is fázhat (hiába van nyár). Remélem valamennyit tudtam segíteni (ez mind saját tapasztalat)
2013. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nyuszi Imádó válasza:
És apropó, ne hogy elfelejtsem, én a gyümölcs kategóriában eddig az almát próbáltam ki, és nem lett baja, és úgy szint jó ízűen elfogyasztotta! :)
2013. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Se salatat,se kaposztat nem ehet , a holeadasban pedig jegakkukkal tudsz segiteni neki. Sok szena ,gyumolcsfak agai (korte,alma) ,nagyon kis mennyisegu jo minosegu,magas rosttartalmau tap ( pl. Holywood) 1-2 evokanallal naponta,friss viz mindig legyen elotte,lehetoleg onitatoban .
2013. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nyuszi Imádó válasza:
Ezt nem értem, miért ne ehetne káposztát, és salátát? Az én nyulam eszi, és semmi baja tőle,a salátát különösen szereti, habzsolja ezerrel!
2013. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még.. saláták hasmenést, a káposzta pedig pajzsmirigy megnagyobbodást és emésztési problémákat okozhat és a leveleikben koncentráltan gyűlnek össze a méreganyagok,amik felhalmozódnak a nyúl szrvezetében.


Talán célszerű lenne utánanézni,mielőtt hülyeségeket írsz ,pl. Itt [link] . Én biztosan nem adok a nyulamnak

2013. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nyuszi Imádó válasza:
Köszönöm szépen a linket, és elnézést a kérdezőnek a félrevezetésemért! :)
2013. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs meg ebbol nagy gond,de vigyazz az etkeztetessel,mert a nyulak 90%-a emesztesi problemak miatt pusztul el ido elott , nagyon erzekenyek . Javaslom regisztralj ide : [link] , van forum,kerdezhetsz es reszletes leirasok is a nyultartast teljesen lefedve.
2013. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Táplálás szempontjából CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a medirabbit-es linkre hallgass!!
2013. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a medirabbit tényleg jó, én az alapján etetem a nyuszimat, ami ott tiltó listán van nem eszik..

salátát és káposztát és más k betűset néha ehet, de van annyi más zöldség, gyümölcs, gyógynövény, fűszernövény amiket ehet, felesleges ezeket megvenni neki, persze ha levest csinálsz és adsz egy kis darab karalábét nem fog egyből felpuffadni és meghalni, de jobb nem rászoktatni és így mindenkinek jobb :D

2013. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyébként ilyenkor miért aktuális a hőleadás?? nyáron oké de most nincs olyan meleg , kivéve ha ti tüzeltek be és akkor nagyon meleg van, de az alapból nem jó a nyuszinak, de nyáron vizes törölközővel, drasztikusabb esetben jeges palackkal hűtik a nyuszikat, valamint én szoktam neki betenni metlakilapot és arra fekszik mikor nincs kiengedve
2013. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!