Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy neveljem szobatisztaságra...

Hogy neveljem szobatisztaságra a nyuszim?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy 5 hetes törpenyuszit, és akárhova rakom a wc-jét, nem érdekli, a legtöbb kakija a kajás tálja mellett van, tudom h pár hét mire rájön a dolgokra meg dobálom be a kakiját a wc-be, de ha valaki tud még vmi jót, leírhatná, köszi

2013. dec. 14. 14:52
 1/10 Nyuszi Imádó válasza:
Nekünk egy tenyésztő azt mondta, hogy amikor azt észleled, hogy wc-re kell mennie (ürítenie kell) akkor bele kell tenni a wc-ébe, és ezt folytatni, addig amíg oda nem szokik!
2013. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nyuszi valasztja ki a helyet, ahova o szeretne menni. Szoval tedd oda a wc-jet, ahova rendszeresen kakil. Ha mar megszokta, hogy a talba megy, akkor lassan lehet mozditani, athelyezni mashova, ha ott neked nem jo.
2013. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a wc-t vedd ki, tegyél minden sarokba almot, 1-2 és látni fogod hogy hova piszkít, utána tedd oda a wc-t és bele a pisis almot a többit pedig takarítsd ki, mármint a sarkot, hogy ott ne érezze a saját szagát, ha máshova kezd el pisilni, akkor tedd át a wc-t, és ha nem bele megy a pisi akkor azt zsepivel itasd fel és tedd az alom alá, sajnos ez ilyen, nálunk pár hétig eltartott, volt hogy naponta 5ször raktam át a wc-jét mert mindig máshova ment.. :) és a kajás tálját is vedd ki, nálunk az nem tűrt maradást, bár neki fémből van és én sem kultiváltam mikor dobálta de mivel azon érzi legjobban a szagát mert abból eszik oda fog menni és elvégezni a dolgát, sok sok sok türelem kell hozzá, ha látod hogy pisilni akar tedd a wc-re vagy pl félóránként, vagy amikor már feltűnően régen volt pisi tedd rá és simizd ott, beszélj hozzá dicsérd meg, sose szid le, nem szólj hozzá durván, akkor nem fogja megtanulni :)

egyébként honnan van a nyuszi?? 5 hetesen egy tenyésztő sem adja ki az alomból a nyusziját :/

2013. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Budaörsről egy tenyésztőtől
2013. dec. 14. 18:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a kajáját csak simán szórjam be valahova?
2013. dec. 14. 18:18
 6/10 anonim ***** válasza:
nem nem, csak addig add oda a tálkát amíg eszik, persze ha nem vagy otthon mikor befejezi nem tudsz mit tenni.. majd ha szobatiszta lett akkor utána jöhetnek az új dolgok, de nyuszifüggő hogy melyik mit tűr meg maga mellett
2013. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a segítséget :)
2013. dec. 14. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

Mikor meghoztuk két napig az egész ketrecbe tettem forgácsot. Ennyi idő elég volt ahhoz, hogy kiválasszon egy sarkot, ahová wc-re jár. Utána ebbe a sarokba raktam sarok wc-t, és tele raktam pisis forgáccsal. Itt már csak a wc-de raktam forgácsot, a ketrecbe meg egy kis szőnyeget. Ha találtam bogyó Napközben, akkor fogtam, azt is a wc-be dobtam. Aztán végül a fapelletre szórtam pisis forgácsot, hogy szokja a pelletet.

Ez a folyamat neki kb. 1-1.5 hét volt.

Most már fél éves, teljesen szobatiszta, ha ki van engedve délutánra, visszamegy a ketrecbe a wc-re elintézi a dolgát és jön ki játszani.

Remélem Segítettem, kitartás :)

2013. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg úgy állunk h pisilni már csak a wcbe jár, de a kakik még mindig szanaszét vannak, szorgosan dobálom be egy hete a wcbe de még nem fogta fel miwan :D viszont ha kiengedem a szobába nem pisil meg nem kakil sehova, visszarohangál a ketrecbe:)
2013. dec. 22. 08:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, ez nagy eredmény. Ügyesek voltatok:) A kaki már csak egy kis lépés és kész :)
2013. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!