Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Telekerdesekkel kérdése:

Hogyan neveljem szobatisztaságra a kutyámat?

Figyelt kérdés
A Bigyó kutyusom Basset Houd ha esetleg lenne rá valamiféle külön módszer...utánaolvastam nem találtam semmit...ha esetleg tapasztalt gazdi vagy kérlek mindenképpen írj!ő most 5 hónapos két hete van nálnk.kerti kutya volt.
2013. máj. 25. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy közmondás: A kutya is oda sz....k, ahol már úgyis van. Ezt úgy is fordíthatjuk kulturált formában, hogy a kutya nem piszkít a saját helyére. Nekem több mint 30 éve van kutyám, kertes házban lakunk. Ha időjárási viszonyok vagy a szomszédok kerti bulija miatt a kutyát a lakásba beengedtük, soha nem piszkított be. Ha most a kerti kutyát bevitted egy lakásba, alakíts ki egy rendszert, hogy minden reggel x órakor és minden esete x órakor kimentek. Ezt ő meg fogja szokni, egy idő után ő fogja jelezni, hogy ideje kimenni. A kutya ösztönösen ragaszkodik a kialakult rendhez. Én nem látok ebben semmi különös problémát. Még egyszer hangsúlyozom, hogy fő a rendszeresség. Ha ez megvan, semmi gond.
2013. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még kicsi 2-3óránként vidd le/ki és dicsérd meg ha lent/kint végzi el a dolgát. Mikor már idősebb és megszokja hogy kint kell elvégeznie a dolgát napi min. 3x vidd el sétálni. Ilyenkor általában már teljesen szobatiszták szoktak lenni. A séták általában mindig ugyan akkor legyenek.
2013. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-3 óránként lekell/kikell vinni.Ott megdícsérni nagyon ha elvégzi a dolgát.Kajálás után 1 órával kb valamint, alvás és játék után is kikell vinni.Nem bonyolult ha ezt betartod.Ha látod hogy benn akar pisilni, kakilni gyorsan felkapni kivinni és ha ott folytatja nagy dicséret.Ha már odacsinált valahova de te nem láttad akkor nem szabad leszidni, de ha épp látod akkor egy kis szidás nem árt.
2013. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek de ezt tettem már egész jó volt nem nagyon piszkított sehová,de most megint csinálja de úgy hogy tudja hogy rosszat csinál mivel most már az ágy alá pisil/kakil és ha meglát olyankor egy embert rögtön futásnak eredt!!!!!!!!!ez miért lehet?????
2013. jún. 10. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!