Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Folyamatos játék a görényemmel?

Folyamatos játék a görényemmel?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy 4 hónapos vadászgörényt, majdnem 2 hete van nálam. Mindenhol azt olvastam, hogy 2-3 órát kell velük foglalkozni, de én sose játszottam vele 1 óránál többet egyhuzamban (szétszórva se teszi ki a folyamatos foglalkozás a 3 órát), de úgy látom nem akar többet játszani velem, elvan magában. Valamit rosszul csinálok?
2013. dec. 18. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én első görényem is ilyen. Nem nagyon akart játszani, csak pár percre tudtam lekötni, utána elvolt magában. Járkált a házban, bújta a zacskókat, olyan antiszoc fajta volt. Viszont az udvari sétákért meg volt őrülve, ezért minden nap viszem ki ha tehetem. Ősztől van egy másik görényem is, ő már játékosabb. Azt hittem később ráveszi majd az elsőt, hogy játsszon ő is, de még mindig magának való. Elvannak egymással, de ő inkább egyedül császkálgat a lakásban. Egyszerűen ilyen a természete :)

Szerintem az bőven elég ha napi 3 órát kiengeded a ketrecéből, próbálkozhatsz vele játszani, de ha nem akar nem kell erőltetni. A lényeg, hogy napi 3-4 órát mozoghasson ketrecen kívül. Télen persze ez kevesebb, mert akkor lustábbak és többet alszanak.

Vagy próbálj meg neki mindig valami újat kitalálni, vegyél játékokat stb. Enyémek a csipogó dolgokért vannak megőrülve.

2013. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!