Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörénynél zöld, zselésze...

Vadászgörénynél zöld, zselészerű ürülék?!

Figyelt kérdés

Kell aggódnom? Eddig rendeset kakilt, "szép" sötétbarnát. De ahogy most kakilt, a vége zöldes, össze van menve, zselészerű, és aprócska...

Ez mitől lehet? Tegnap kapott egy kevés főtt répát, kevés cicatápot, csirkenyakat amihez nem nyúlt hozzá hanem behúzta a szekrény mögé, ezért kidobtam a kukába. Bár azt hallottam, hamar áthalad rajta a táplálék, a répát meg tegnap kapta, nem mostanában volt. Azóta többször kakált. A cicatáptól ilyet meg még nem csinált.

Segítsetek! Van előtte bőven víz.


2013. dec. 23. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt, ha nem jön helyre, vidd orvoshoz, bélgyulladás is lehet.

Ha 2-3 nap alatt helyrejön, akkor a kaja okozta.

2013. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értelek, köszönöm válaszod. Azóta kakilt egyszer, és hát, most mit mondjak... Kb 1/6 része zöldes csak. Az előző kaki is így nézhetett ki. Remélem nincsen komoly probléma... Vagy ettől a cicatáptól sokallt be neki a kis gyomra.
2013. dec. 23. 13:42
 3/8 A kérdező kommentje:
KAPHAT VÍZ HELYETT KAMILLATEÁT???
2013. dec. 23. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsit zöldes, és nem az egész zöld hasmenés szerű, akkor nincs baj. Ez csak a kajától lehet. Néha az enyémekében is van egy kis zöld, főleg amikor sok csirkebőrt meg belsőséget esznek.

A bélgyulladásos zöld kaki egészen más ezt tapasztalatból mondom.

Milyen macskatápot kap?

2013. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Uhh, jó. Akkor megnyugodtam! Claude cicatápot kap.

Most vettem neki Friskies-t is, bár az tartalmaz zöldséget is, de hát csak nem lesz tőle baja, hiszen táp. Ez csak kiegészítés, vettem neki csirkenyakat is most, sőt, mivel vidéken lakunk, tartunk tyúkokat, tavasszal keltetünk, a nagyokat levágjuk. Szóval fog kapni bőségesen csirkét. :)

2013. dec. 23. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Helyes, a fő kajája a csirke hús legyen. (vagy lehet bármilyen szárnyas vagy nyúl) Tápot csak kiegészítésnek kapjon inkább. Viszont abból is a jó minőségűt kell venni neki. Macskatápnál ezek a Royal Canin, Acana, Orijen stb. Vagy van kifejezett görénytáp is, pl Versele laga tápok. Drágábbak mint a Friskies meg a társaik, viszont ezek tényleg jók, és nyugodtan adhatók a göriknek. Meg kiegészítés ként nem kell belőle sokat etetni így sokáig eltart.
2013. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj, Friskies még a macskának se való! Ne adj a görinek ilyet! Elgondolkodtam már rajta, mitől ilyen "szép" színesek (bordó, sárga, zöld egy zacskóban!) ezek a gagyi tápok. Szerintem tuti ételfestéket tolnak bele, marketing fogásból. Lehet, hogy ezt látod viszont a végtermékben.

A görény obligát ragadozó, a fő tápláléka hús legyen, ha nagyon muszáj tápot kapnia, csakis prémium minőségűt adj neki.

2013. dec. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben van, köszönöm a válaszokat. A friskiest úgy ahogy volt, kivágtam a kukába.

Azóta minden rendben van egyébként.

Egyébként érdekes, mert Purina termék, amit egészen nagyzolnak, hogy mennyire jó, meg mittudomén.

Hát ezentúl semmiféle purinát nem fogok venni.

2014. jan. 2. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!