Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szedjem le a tengerimal...

Hogyan szedjem le a tengerimalacom lábáról az ürüléket?

Figyelt kérdés

Három napig távol voltam, ez idő alatt édesanyám adott enni meg inni a malacoknak. Kb. ennyi is volt amit foglalkozott velük. Sajnos ez idő alatt az egyiknek ráragadt a karmaira egy rakat ürülék, és most fogalmam sincs, hogyan távolítsam el... Jelenleg bettem őt egy lavorba amiben fél centi víz van, hátha leázik róla, de úgy néz ki ez nem fog bejönni..


Nem rég kerültek hozzám, még eléggé félnek ha kézbe veszem őket, ezt figyelembe véve várom a válaszokat.


Előre is köszönöm!



2013. máj. 9. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A lavór jó ötlet volt, valamennyire biztos felpuhul benne. Ha a mókuskerekében futkározna utána akkor nem potyogna le róla? Ha nem megy, akkor vegyél fel egy vastagabb kesztyűt a harapások elkerülése végett és a felázott kakit kaparászd le róla. A megfogás szinte elkerülhetetlen.
2013. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szivaccsal.

Egy kis körömkefével vagy egy már nem használt fogkefével óvatosan rásegíthetsz, de szerintem ha felázik egy szivaccsal is lejön.

2013. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szivacs volt a nyerő. Megszenvedtem vele, de csak sikerült..

Köszi a válaszokat! :)

2013. máj. 9. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:

#1-nek

A malacot nem szabad mókuskerékbe tenni, mert eltörhet a lába és a gerince is. Más a csontfelépítése, mint pl. a hörcsögnek.

2013. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kijavítást. A tengerimalacon elsiklottam.

Nekik valóban nem szabad betenni.

2013. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!