Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem rég hoztam haza egy 3...

Nem rég hoztam haza egy 3 hónapos aranyhörcsögöt! A tenyésztő minden kis aranyhörcsögöt kézhezszoktatott! De az én hörcsögöm nagyon fél még a sajtot sem fogadja el a kezemböl! Hogyan szoktasam vagy hogy legalább engedje hogy megsimogassam?

Figyelt kérdés

mikor megprobáltam megsimogatni majdnem megharapott ! nagyon szeretem őt csak nem értem miért ilyen :( adnátok pár tanácsot högy mit csináljak? vagy mit csináltam rosszul ?


(első hörcsögöm , nagyon sokat olvasstam róluk tudom egy kis idejig hagyni kell hagy szokja meg a ketrecét ! )



2013. dec. 23. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem rég hoztam haza"


idővel megbarátkoztok. idő kell neki ahhoz, hogy megszokja a helyét, és téged.

2013. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de az jó stratégia, hogy kézből próbálod etetni. és beszélj is hozzá sokat.
2013. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen beszélek hozzá lágy hangon igen tudom hogy szokni a kell a helyét de azért meg probáltam 4 nap múlva ujra probálkozom :) köszönöm a válaszokat !
2013. dec. 23. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha 3 hónaposan hoztad haza és nem kézhez szokott akkor több időbe fog telni mire sikerül megszelidülnie. Minél fiatalabb egy höri annál hamarabb szelidül, azért szokták mondani hogy kb. 1 hónaposan ajánlott elhozni, mert még ilyenkor sokkal könnyebben megszokja a gazdit mint idősebb korban. Meg fog szelidülni a tied is, de lehet kell neki 1-2 hónap. Sokat szagolja a kezed, és majd csak megszokja és próbálkozz neki mindig adni valami finomságot, pl. diót, sajtot.

Várd meg mig majd ő közeledik feléd, ne erőszakkal próbáld kivenni sose.

Amúgy hamar kézhez szokik ha pl. házával együtt kiteszed az ágyra és ott simogatod őt...stb. ha nem a ketrecében van akkor nem fog harapni és könnyebben rá lehet szoktatni a kezedre.

2013. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolso köszi a tanácsokat
2013. dec. 25. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém fél-egy évesen mászott először a kezembe. De

úgy, hogy folyamatosan próbálkoztam. Egy-egy alkalommal ne nagyon erőltesd, mert az agyára fogsz menni :D De idő kell, és az enyémnél is megtört a jég. A tiédnél is megfog, előbb, vagy utóbb, mindenképp!!! Kitartást! :)

2013. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi ! ma egésznap kn

b a kezemben mászkált :9

2013. dec. 28. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!