Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kopasz Patkány. Ha valakinek...

Kopasz Patkány. Ha valakinek házi kedvence, vagy jól ismeri, leírná, hogy kell gondozni és mindent ami ő?

Figyelt kérdés

Barátnőm kapja karácsonyra,tőlem,de semmit nem találtam róla neten.Mégiscsak csupasz,nemhiszem,hogy pont úgy kell gondozni mint egy csukályást,bár nekem az sem volt.

Mik kellenek neki?Úgy értem forgács vagy mi?Bár barátnőm tuti tudja,de csak nem vihetem úgy el az albérletünkbe,hogy nem viszek neki semmit.Mivel karira kapja ergo megy haza karácsonyra és az akvárium vagy mi,nincs is fent.Szerintetek egy-két napig ellenne egy nagyobb dobozban?És hosszabb útra ugyanolyan szállító lehet neki mint egy vadászgörénynek?Neharagudjatok,hogy így értetlenkedek,de életemben nem volt még rágcsálóm,félek is tőlük,vagyis a szabadon élőktől,őt szerintem megszeretem,de azért kicsit félve nyúlok hozzá:)



Előre is köszi


2009. nov. 29. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ugyanúgy kell tartani, gondozni, mint amelyik nem kopasz. Egyre kell nagyon odafigyelni, hogy mivel nincsen szőre, nagyon érzékeny a hidegre, és könnyen megfázik. És mivel már most nagyon hideg van, karácsonykor meg lehet még hidegebb, gondoskodni kell arról, hogy nehogy megfázzon. Ha több órát utaztatod, melegen kell tartani a dobozát, jól béleld ki rongyokkal, vagy fűtsd be jól a kocsit, ha azzal viszed. És szerintem a terráriuma fölé mindenképp kéne rakni egy infralámpát, ami melegíti a helyét. Mert az átlag 20 fok körüli lakáshőmérséklet szerintem alacsony neki. Én nem tartanám dobozban egy-két napig sem. Egyrészt az neki nem jó, még ha ideiglenes is. Kirághatja, stb. Gondold meg, nem kéne e egy normális, szőrös patkányt venned inkább, akivel nincs ennyi macera? Vagy ha már e-mellett döntesz, akkor úgy vedd meg, hogy az már a végleges helyére kerüljön, és ne legyen utaztatva a tél kellős közepén egyik lakásból a másikba. A barátnőd biztos nem bánná, ha néhány nappal később kapná meg. Szerintem inkább tengerimalacnak való szállítóba rakd. Az az ő mérete is. Bár nem tudom milyen vadászgörény szállítód van, de ha olyan, mint a macskaszállító, az szerintem túl nagy, és jobban átjárja a hideg.

2009. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még egy tipp. Ahonnan veszed majd a patkányt, kérdezd meg előtte ott, mit kell tudni a gondozásáról, mik az igényei. És utána dönts.
2009. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is nagyon gondolkodom,hogy szőröset vegyek e vagy ne,az az igazság,hogy mikor mondta,hogy jajjj milyen szép a csupasz és megláttam,a hátamon végigfutott a hideg,viszont a szőröske aranyos,már amennyire egy patkány az lehet(legalábbis nekem)


Azt tudom,hogy fiút kell venni,ennyiben vagyok biztos:D A többi még kérdéses,talán csuklyás,mintha azt említette volna még,szerintem őt megpróbálom:)


Szülinapja és karácsony együtt van neki,mármint a lakótársamnak,nemrégóta ismerem,ez az egy amit tudok,hogy szeret,gondoltam szép kis meglepi lenne:)


Otthon van olyan ketree vagy mi amiben a patkányt tartják,de nemtudja addig felhozni,meg most na:DSzóval addig legfeljebb el lesz a kosárban,azt is kitudom bélelni neki,remélem:)


Mindenképp rákérdezek a tartása dologra,nem is hoznám úgy ide:D



Köszi a segítséget:)

2009. nov. 29. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt minden szükséges infót megtalálsz, ami patkánnyal kapcsolatos!

[link]

2009. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!