Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Véletlenül egéreledelt vettem...

Véletlenül egéreledelt vettem a törpenyulamnak. Odaadhatom neki vagy dobjam ki?

Figyelt kérdés

Egész pontosan erről az eledelről van szó: [link]

A nyuszim nagyon szereti a Darwin's eledeleket, egyszer már adtam neki hörcsögeledelt és nem lett semmi baja. Most elég hanyagnak tűnök pedig ez nem így van, csak jót akartam.. Remélem valaki tud segíteni! :)



#törpenyúl #egéreledel
2014. jan. 4. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Ki ne dobd, tökéletes lesz most ez a kaja is neki. Legközelebb figyelj jobban, de nyugi én is jártam már így, bosszankodtam de a idő múlásával nevettem rajta hogy milyen balfék is voltam hogy nem figyeltem. Nyugi rágcsálók ezek hasonlót esznek. Esetleg vehetsz a nyuszkónak valami olcsóbb sima nyúltápot.
2014. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki belőle, ebben még hal is van..teljesen más kaja való az egereknek, mint a nyusziknak.
2014. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem leírni, hogy elutaztam és ajándéknak szántam, van normális kajája bőven csak szerettem volna meglepni valami újdonsággal. Köszönöm a segítséget. :)
2014. jan. 4. 18:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint legjobb lesz ha orvossal beszélek és kikérem a véleményét. Azért köszönöm :)
2014. jan. 4. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ehhez nem kell orvos, a nyúl nem rágcsáló hanem kisemlős!!

oda van írva hörcsög egér patkány, nem hiába van más kaja másik állatkának, biztos van valami egér rajongó oldal ahol szívesen fogadnák ajándékba vagy vennék meg tőled, a nyuszinak nem kell plusz fehérje és hal is van benne, az emésztésében nagy gubancot okozhat :(

2014. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
100%

Se egér, se hörcsögkaját nem kéne neki adni. Nem lesz tőle rögtön beteg, de szépen lassan tönkreteszi a bélflóráját, így az emésztését, majd az egészségét mindenestül.

Nyúlnak nem tesznek jót a szénához képest könnyen emészthető és kalóriadús magvak meg az ezekben a tápokban lévő nagyobb fehérjetartalom.

2014. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad odaadni neki! Akár bele is pusztulhat! Nagyon érzékenyek a törpenyulak,csak a nekik való tápot szabad adni! Vidd vissza és cseréld ki, vagy dobd ki és vegyél neki valót!!!!
2014. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor elajándékozom. Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 5. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!