Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet a friss, zöld fűtől...

Lehet a friss, zöld fűtől baja a törpenyulamnak?

Figyelt kérdés
Anyum mondta, hogy ettől majd menni fog a hasa. Alomnak raktam be, mert most jelenleg nincsen szénám, meg semmim, kiszárítani meg nem tudtam mert akkor a csupasz rácsokon kéne szegénykének vergődni :( Eszegeti szépen, tudtam is, hogy fog belőle lakomázni, de lesz tőle valami baja? Sima fű, csak friss, és még zöld.
2011. okt. 24. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha elmúlt 3 hónapos és nem permetezett a fű, akkor nem lesz baja.

Elvileg természetes lelőhelyén is friss füvet eszik, a zacskós szárított széna a városlakók állatkáinak lett kifejlesztve.

2011. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Alomnak viszont nem jó,mert nem szívja a nedvességet, tehát a nyuszid tapicskolni fog a pisiben...a széna táplálék neki, nem alomnak való.

Alomnak még a faforgács is jobb..3-4 száz forint egy kis zacsival, ami nálunk pl. két hétig kitart (kétnaponti tisztítással), szóval inkább erre gyűjts.

Nem tudom milyen ketrecben tartod, az enyém alja műanyag. Rácson tényleg nem jó neki, szóval szerezz be forgácsot.

2011. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még csak egy hónapos a nyuszi, de a füvet itt szedtem a portánkon, nincs permetezve, és egyéb vegyi anyaggal sem érintkezett.(max a fűnyíróval:D) Szóval ha nem múlt el 3 hónapos, akkor lehet valami baja a fűtől? Tápot eszik, meg almát szokott néha, répát hiába adok neki, nem eszi meg..Szóval ilyesmi az étrendje, meg magok.
2011. okt. 24. 11:22
 4/13 A kérdező kommentje:
A pisis dolog is meg van oldva, olyan a ketrec kialakítása, hogy van egy bazi nagy műanyag alja, abba illeszkedik egy fémrács, amin átfolyik az alsóbb szintre minden piszkítása.
2011. okt. 24. 11:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Most kezdek aggódni...Megevett a fűből egy csomót, és lefeküdt, csak piheg, meg nézeget körül. Ugye nem fog elpusztulni, ugye csak álmos?:S
2011. okt. 24. 11:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy hónapos nyúlnak ne adj lehetőleg semmi zöldséget, sem gyümölcsöt, sem zöldet. Nem tudja még megemészteni. Minél egyszerűbb a tápláléka annál jobb: szárított lucerna, vagy szárított széna, bébinyusziknak való táp, de még ilyenkor(mivel növésben van) hízlalótápot is kaphat, ami nem más mint szárított lucerna összesodorva... Viszont a magokat felejtsd el, nem tud a héjukkal nagyon mit kezdeni, majd ha nagyobb lesz, adhatsz neki állatboltban vehető napraforgómagot, hogy szebb legyen a szőre, meg egy kis zabot, de amúgy magokat sem kéne kapnia.
2011. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vizet ugye kivetted miközben füvet adtál neki?

Szerezz be szénát, és tedd be mellé, az lehet kiviszi belőle és nem lesz baj.

2011. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most nem tudok szénát szerezni, pedig tényleg kéne. Az a baj, hogy falun élek, és ha bemegyek a városba, a buszjegy már egyből 1000 ft, és akkor még ugye vásárolni is kell neki ezt azt...Felhívtam anyumat, hogy most mi van, ki van nyúlva a nyúl, anyumban meg eléggé bízok ilyen téren, mert régen a szüleinél 100 nyuluk volt kb. Szóval szerinte csak jól van lakva, stb.
2011. okt. 24. 11:31
 9/13 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt nyúlnak NEM SZABAD sem zöldséget, sem gyümölcsöt adni, mert még a kis gyomra nem fogékony az ilyenekre. Ő is gyerek...Egy emberi bébinek sem egyből pacalpörköltet adnak...

Erről ezer meg ezer oldal ír a neten. Keress rá, hogy törpenyúl etetés..

Nem is értem, eddig nem olvastál utána???

3 hónap után is fokozatos hozzászoktatással lehet neki zöldet/gyümit adni..ppppfffff

2011. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Már ne is haragudj, de ha nem tudod normálisan etetni/tartani a nyuladat, akkor minek vállaltad?

Olyan vagy, mint a társadalmunk egy nagy rétege: mindegy hány gyerek, jól ellesznek, az már más kérdés, hogy mit eszik/milyen ruhát hord, stb..

Gratulálok..

2011. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!