Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta Hörcsögöt vegyek?

Milyen fajta Hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés

A ketrec nem túl nagy (kb. 60x27x30).

Olyan hörcsög kéne, amelyik szeret kézben lenni, be lehet idomítani, nem egy futrinka, harapós fajta.


Gondolom ez a ketrec kicsi lenen egy nagyobb fajta hörcsögnek.:)

Dzsungáriaim volt már 2x is, de kíváncsi vagyok, hogy lehet-e más fajtát tartani ekkora ketrecben, amelyik kezes fajta?:)


Esetleg vegyek egy nagyobb terráriumot nagyobb fajtának? Az egészséges?



2014. jan. 20. 18:59
 1/4 anonim válasza:
Szibériai Törpe Hörcsög :D Nagyon ari :)
2014. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy Szibériai Törpehörcsög... -.-

Dzsungáriainak a legjobb ez a ketrec és az elvárásaidnak is az felelne meg a legjobban.

Aranyhörinek kicsit kicsi lenne szerintem. Ők viszont nagyon kezes fajtájúak, főleg jó helyről. :) Belőlük szigorúan egyet szabad csak egy helyen tartani!

Léteik még Roborovszkii törpehörcsi is őket párban kell tartani (CSAK EGYNEMŰEKET!!!) viszont ők nem azok a kézbe való fajták. Inkább látvány-hörik, mert gyorsak. Persze van kivétel. :)

Aztán van még a Campbell törpehörcsög, amit szintén érdemes egynemű párokban tartani, de nekik lehet, hogy már kicsi lenne ez a ketrec. Vagy pont határ eset. Ők ha nem jó helyről vannak harapósak tudnak lenni. Tenyésztőtől viszont kezes kis jószágok Ők is. :)

Valamint a Kínai Csíkos hörcsög, ami ritkább Magyarországon, de nagyon tündéri hörcsögfaj, kicsit hosszabb farkuk van, nos ők is inkább párban szeretnek lenni, ők azt hiszem nagyobbak kicsit a dzsungiknál, de nem tudom élőben még sosem láttam ilyeneket. :/


Ha más hörit szeretnél vegyél nagyobb ketrecet/terrát, mert amelyik hörnek jó lenne az meg társas állatka és kettőnek meg már lehet, hogy kicsi. Érdeklődj egy-egy tenyésztőnél Ők tudnak pontos méretet és teljes körű felvilágosítást is adni az adott fajokról! Sőt még be is szerezhetsz egy (vagy ha olyan, akkor 2-3) hörcsikét is Tőlük! :)

2014. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, már találtam egy Tenyésztőt.:)


Dzsungáriai höriket tenyészt, szerintem tőle veszek egyet.:)


Köszi a választ!

2014. jan. 21. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülök neki! :)
2014. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!