Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik fajta hörcsögöt válasszam?

Melyik fajta hörcsögöt válasszam?

Figyelt kérdés
Aranyhöri és a dzsungáriai közt dilemmázok. Fontos, hogy barátságos, és lehetőleg ne harapós legyen, mert kisgyerek is van a családban.
2011. nov. 2. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a dzsungáriai törpehörcsög a megfelelő választás mert sokkal barátságosabb és sokkal könnyebb vele összebarátkozni.Könnyen megszokja az új helyét,nem harap és imádni való kicsi állatka ;D Egyáltalán nem harap...sőt nagyon is szelíd állat! Kedveli a társaságot...(legalábbis a miénk) :) Ezek után szerintem nem kérdés,hogy melyiket válaszd :P Írd meg majd ha meglesz^^
2011. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első! Ti szelíden vettétek, vagy ti szelídítettétek meg?
2011. nov. 2. 21:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 dzsugálilai hörim, nem szerettem őket. Haraptak, nem engedték meg, hogy benyúljak hozzájuk. Voltak mongol futóegereim is, azok egy tünemények voltak! Kézből ettek, együtt néztük a tévét! Én futóegeret ajánlanék!
2011. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igazából mindegy milyet választasz. Kézhez lehet szoktatni őket egy kis türelemmel. :) Eleinte valószínűleg bármelyik harapós lesz.

Viszont ne valami zugkereskedésben vásárolj, különben egy idegbeteg, belterjes állatot fogsz kapni.

2011. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek volt törpe hörcsöge. Nyugodtan simogathatta őket és elvoltak. Ráadásul 2 fiú és tünemények voltak. Nekünk volt hörcsögünk. Volt amelyik egyáltalán nem harapott, volt amelyiket kézbe venni nem mertük:S Unokatesóm marokban hurcolta az egyik hörcsögét míg az békésen szunyókált, a többit ő se nagyon merte megfogni. Többnyire aranyhörcsögből a lányok a harapósabbak. Nekünk is volt mongol ugróegerünk, csak sajnos nagyon elszaporodtak. Hamar kézhez szoktak, de amelyikkel nem foglalkoztunk az ugyan úgy harapott. Szerintem törpe hörcsögöt válassz. Sokkal jobb. Vagy degut vagy tengerimalacot. Ők még barátságosabbak. Az aranyhörik maguknak valók sajnos:S
2011. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Erősen hajlok a dzsungi törpe felé...egyébként ők is olyan sokat szunyálnak nappal, mint az aranyhörcsögök? Igen, mindenképp tenyésztőtől szeretném venni, a kereskedésekkel idáig megjártam. :(
2011. nov. 2. 21:51
 7/12 Platypus ***** válasza:
Nem fajtától függ, melyik szelíd és melyik nem. Amelyikkel kiskorában eleget foglalkoznak, az már eleve szelíd, ezért is kell tenyésztőtől venni. Az elhanyagolt állatok meg harapnak, fajtól függetlenül. Nekem régen aranyhörcsögeim voltak, kenyérre lehetett őket kenni. Ha kisgyerek is van, akkor inkább az aranyhörcsögöt ajánlom, abban nehezebb kárt tenni és könnyebb megfogni. Egy törpehörcsög sokkal óvatosabb bánásmódot igényel, még felügyelet mellett is kárt tehet benne egy kisgyerek, vagy kiszökhet a kezéből.
2011. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kefka ***** válasza:
szerintem aranyhörit nekem is az volt és irtó cuki de a magad gondolata a fontos
2011. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
aranyhörcsögöt ajánlom neked, mert ha kisgyerek is megakarja fogni, akkor sokkal könnyebb, mert a törpehörcsög kétszerese(mérete), könnyen kezelhetők, mondjuk nem tudom mi a helyzet a dzsungáriai törpehörivel, mert olyanom még nem volt.
2011. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyhörcsögöt válassz. És ami a legfontosabb, hogy kiskorától legyen meg a höri, amikor még nagyon könnyen szelídíthető (4 hetes korától). Viszont ha kisgyerek is van a családban, akkor inkább macskát kéne tartani, mert a kis hörcsögben kárt tehet még egy kisgyerek.
2011. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!