Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vadult meg a nyuszim?

Miért vadult meg a nyuszim?

Figyelt kérdés

sziasztok!


Ő egy 6-8 hónapos kislány törpenyúl,és egyik napról a másikra olyan vad lett hogy már nagyon meg sem lehet őt fogni vagy a kajáját berakni neki!Mindent csak be merek neki dobni,mert egyből morog kapar és harap,és rohan neki a kezemnek!Ha mégis ki kell vennem akkor pedig egy vastag kesztyűvel kell beszorítanom a sarokba és lefogni,hogy meg tudja egyáltalán fogni!Kint semmi ilyet nem csinál előtte sem csinált ilyet a ketrecben sem!Ivartalaníttatni nem szeretném,mert félek tőle!Azt viszont már olvastam hogy ivarzáskor ilyenek,de ez eltarthat 2 hétig?Vagy tovább?Mert ahogy én néztem,nem ivarzik(tudom hagy a nemi szerve duzzad meg és egy kicsit meglilul).Szóval mi lehet a gond?Köszönöm a gyors választásokat!Fialtatás esetleg megoldhatja?Ebben mondjuk lenne tapasztalatom és a kölykökre is lenne gazdi!Megfelelő bak is van!


2014. jan. 31. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy éreznéd magad, ha minden nap a falhoz szorítana valaki, majd erőszakkal kivinne a szobádból???

Kb ezt éli át a nyuszid minden alkalommal, és csodálkozol, ha támad? A ketrec a biztonságot jelenti neki, Te meg stresszeled. A stress a nyusziknak halálos, szóval ezt hagyd abba, csak engedd, hogy magától jöjjön ki.

A fölösleges szaporítás nem oldja meg a dolgot, sőt, veszélyesebb, mint ivartalaníttatni. Jó orvoshoz kell vinni, és nem lesz gond. Pont most van a legjobb korban a műtéthez, és az életét is meghosszabbítaná.

Olvass utána a torpenyul.hu ivartalanítással foglalkozó topicjában. Egyébként több nyuszit visz el a stressz, megv a hirtelen frontváltozás, mint a műtét.

2014. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De valahogy adnom kell neki enni és takarítanom is kell!Mivel olvastam hogy mikor takarítunk,a nyuszi legyen kint,így valahogy ki kell vennem,akkor szorítom csak sarokba,ha kijön sétálni,csak magától jön ki!
2014. febr. 1. 10:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor se csináld ezt vele! Akkor kell takarítani, amikor kint van, ha nem érzi veszélyesnek, hogy benyúlsz, akkor már etetésnél se támad majd.
2014. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!