Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi folyton a zuhanyzóban...

Nyuszi folyton a zuhanyzóban fekszik, belefekszik/belelógatja a lábait a vizébe. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Kb fél éves lány nyusziról van szó, két nyuszim van (a másik kisebb, szintén lány, ő nem csinálja ezt). A múltkor is a zuhanyzó közvetlen közelében ült amikor zuhanyoznom kellett, megengedtem a vizet de nem zavarta, egyszerűen ücsörgött tovább. Van kirakva nekik mindig extra viz egy edényben (mert szeretnek abból is inni) és a múltkor belefeküdt, meg néha belelógatja a lábát. Azt olvastam, hogy a nyuszik kimondottan nem szeretnek vizesek lenni (meg hogy nem szabad őket fürdetni, csak ha nagyon piszkosak). A nyuszi nem beteg, nemrég voltam vele állatorvosnál. Ő sem tudta megmondani, hogy vajon miért csinálja ezt. Itthon 18/20 fok szokott lenni, nem hiszem hogy azért csinálná mert melege van. Esetleg valakinek valami ötlete/tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2014. febr. 6. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Elképzelhető,hogy nem nyúlként gondol

magára a kedvenced.Az ösztönös,és a tanult

viselkedés között nagy eltérés lehet,ha anyukájá

tól hamar elszakították.Csak ne fázzon meg,a

drága!

2014. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet hogy reinkarnálódott, hód! (előző életében az volt)

...főleg, ha szeret rágcsálni is! biztosan ez az ok.

nekem a középtermetű fiú kutyám viselkedik úgy mint a cicák szoktak...

lelopja az asztalról a kaját, dörgölődzik, a földről felugrik az ölembe és összegömbölyödve alszik, csak éppen nem nyávog!

(de a lány-cicákkal is nagyon jól kijön, azokhoz is dörgölődik, udvarol nekik stb, de megfigyeltem a kandúrokat nem viseli el, azokat megkergeti, elhajtja...)

2014. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem tudom pontosan, hogy mikor hozták el az anyukájától, kb 1 hónapja van nálam, állatkereskedésből vettem. lehet hogy nem tudatosult benne, hogy ő egy nyuszi:D:D szeret nagyon rágcsálni, szinte mindent megrág:D figyelek rá hogy meg ne fázzon:) köszönöm a válaszotokat!
2014. febr. 6. 15:23
 4/4 anonim ***** válasza:

:D:D Fürdetni valóban nem kell,mert állandóan tisztogatja magát és a picike bababőrét kiszárítja a klóros víz és a sampon...

Mi egyszer tettük a kádba,de nem szerette. Aztán tavaly voltunk vele a tengerparton és levittük úszni:D:D:D. Tündéri volt,ahogy lapátolt,tetszett neki, utána a partról ő szaladt be:D. Persze utána a sós, homokos "maradékot" a zuhany alatt kimostam belőle, azt is élvezte.


Viszont minden vizes kaland után azonnal törölközővel leitatni a víz nagyját és jöhet a hajszárító. Elég a langyos fokozat és nem erős fújás. A kicsi szemére ne menjen a levegő a huzat miatt és a kicsi" micsodácskájára" is vigyázni kell, nehogy fefázzon tőle :D:D. Azt megoldja magának:D.


Még ami fontos, hogy a fülébe nem menjen a víz! Nekünk a tengerben belement,mert lelapította a vízben, de utána egy fülpiszkával kitöröltem,elég sok volt benne. DE A NYÚL FÜLÉBE TILOS BELENYÚLNI BÁRMIVEL IS!!! Én azért tettem,mert állatorvosi asszisztens vagyok és van benne gyakorlatom. Inkább kerüljük el a vizesedését.


A You Tube-on vannak nyuszis-medencés videók:D.

2014. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!