Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől változik meg a tengerima...

Mimaltán kérdése:

Mitől változik meg a tengerimalac viselkedése?

Figyelt kérdés
Egy éves malackám valamiért barátságtalanabbul viselkedik. Semmi nem változott, ugyan úgy etetem, nem bántottam sosem. Korábban elvolt az ölemben 10-20 percig is, sőt volt, hogy tovább. Most pedig, ha kiveszem, akkor max 5 percig van nyugton, aztán próbál menekülni.
2014. febr. 12. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A kangörcs miatt van szerezz be neki egy lány malacot 1-2 napra utána már nem lesz olyan feszült!:)
2014. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy éves, most lett felnőtt.

Szerintem egy 1-6 hónapos ugyanolyan nemű malackának nagyon tudna örülni.

2014. febr. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért ugyan olyan nemü?Meleg?
2014. febr. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam már én is arra, hogy lehet kellene egy lány mellé. A közeljövőben, ha úgy alakul veszek is mellé egyet. Hagy örömködjön egy kicsit. :D Amúgy volt már egy fiú malac mellette korábban, csak véresre tépték egymást, ezért a másikat leadtam menhelyre.
2014. febr. 12. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a tied fiúmalac, akkor nehogy lányt szerezz mellé!

Sőt sürgősen ajándékozd el a tiedet is!

Neked nem való tengerimalac, de szerintem semmilyen élőlény sem.

2014. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
# 5 Te akkor hülyeségeket beszél,az én fiú malacom mellett már majdnem 3 éve egy lány van és nagyon jól meg vannak.Mikor még régen egy fiút beraktam mellé csak tépték egymást külön kellett rakni öket.
2014. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6-os

Akkor gondolom van (volt) szaporulat is.

Velük mit csinálsz? Megy kígyóeleségnek?

Egy normális malactartó egynemű malacokat tart együtt, nálam 3 fiú van teljes békességben.

2014. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#5 Nagyon kedves vagy nem mondom. Csak, hogy tisztába legyél vele. Dolgozó felnőtt ember vagyok, nem pedig egy 8 éves kisgyerek. Voltak már malacaim ez előtt is, de csak lányok és azokkal nem volt semmi gond. Azt is elárulhatom, hogy ha lesznek kicsik, akkor azokat le tudom adni kisállat kereskedésbe. Németországban élek, itt nem olyan tirpákok mint otthon sok helyen. A menhely is nagyon komoly feltételeknek felel meg, ahova leadtam az előzőt, bár a szívem szakadt meg. De nem tudom te mit tennél, ha azt látnád, hogy a két hím malacod úgy tépi egymást mit két pitbull. Neked szerencséd van, hogy békességben megvannak, de nekem a mostani malacom eléggé arrogáns és féltékeny típus is. Egyébként a malacot amit leadtam már rég örökbe fogadták. Csak hát itt eléggé szigorú feltételeknek kell megfelelni. Amúgy meg rájöttem, hogy mi a gebasz és nem a kangörcs. De azért köszönöm az építő jellegű kritikát!
2014. febr. 13. 09:28
 9/10 anonim válasza:
Szia!a viselkedése a malacoknak szerintem mindig változó,van mikor az enyém is tökre nyugodt de van mikor nem bír magával.ha fiú malackád van akkor tényleg jobb lenne még egy fiú malac,de ha lányt veszel akkor ivartalanítani kéne az egyiket,mert jó lehet hogy le tudod adni egy jó menhelyre\kereskedésbe,de az akkor se nagyon jó mert ott is van elég malacka és nem kell oda még több,no meg persze a nősténynek az nagy terhelés és hidd el megvan ő anélkül is ha nem lesznek kis malacok:)meg ha nem vagy tenyésztő akkor minek,ha nem értesz hozzá,akkor lehetőleg ne fogj bele.De a lényeg hogy vagy egy 1-2hónap koruli fiú vagy egy ivartalanított lány.:)
2014. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Már letettem arról, hogy lányt vegyek mellé. Tényleg elég macerás lenne, meg már volt dolgom korábban sok kis malackával és hát.. nah. Fiút nem merek mellé venni, mert olyan ez a malac mint egy érzékenyebb kutya. A kutyák meg ugye tudnak eléggé irigyek lenni az újonnan jött másikra. Kb. ez van a mostani malacommal. Volt már társa, egy fiú, de tiszta lelki beteg lett mellette. Meg hát amikor a kicsi utolérte őt akkor meg jött a bunyó. Az volt a szerencse, hogy itthon voltunk amikor történ az eset. Rengeteget olvastam ez után és úgy voltam vele, hogy csak nem lesz nagy baj. De majdnem lett. Fiúk ezért kizárva. Lehet örökbe fogadok egy ivartalanított lányt. De így is tartok attól, hogy képes rá is irigy lenni. Amúgy már elmúlt ez a lázadós időszaka, ugyanolyan nyugis mint eddig volt.
2014. febr. 15. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!