Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy reagálnak az emberek...

Hogy reagálnak az emberek mikor látják, hogy tengerimalacot sétáltattok?

Figyelt kérdés
Nem akarják simogatni?
2009. dec. 8. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk jó időben (nem télen) húgom szokta megsétáltatni, a ház előtti füves részhez viszi le, a coci ellegelészik ő meg zenét halgat a padon. Néhány kisgyerek megnézi, megkérdezi, hogy mi az, megsimogatja, de nem jellemző, békén hagyják inkább.
2009. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

Én röhögnék, már bocsi,de én szinte moindenen röhögök szal...:D

14/L

2009. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Mert egy 14 éves hülyegyerek vagy:) Kérdezönek:Szerintem vigyétek le nyugotan,biztos valami kisfiu oda megy de szerintem békén hagyák.
2009. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Èn közterületre nem vinném, csak is saját kertbe.

Közterületen rengeteg állat ott hagyja a piszkát pl macska kutya lepisilnek mindent, ezek még pár hét után is lehetnek fetözöek. Aztán mérgek, az atutók az emberek mindenki olyan dolgokat jutttanak a füre, amit te nem látsz neked bajod enm lesz de egy ekkora rágcsáló bele hallhat.

2009. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már amikor sétáltattak.írtó cuki,de azért nem mentem oda.:))
2009. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Eszembe jutott az is,mi van ha rálépnek.Az emberek jó része nem néz se jobbra se balra. A lába alá meg pláne
2009. dec. 8. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem úgy gondoltam,hogy a fő úton cipeled:D egy kis füves részen meg szólsz ha valaki ara megy:)
2009. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is szoktam néha kivinni a ház elé :) .

De olyan cuki hogy a kerítés tövén megy :) . Nem mer el menné tőle egy félméterre :P

2009. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Komoly fertőzésveszélynek teszed ki őt is és magadat is, ha az utcán/közterületen sétáltatod. Egy átlag tengerimalac nem nagyon találkozik kórokozókkal, hisz egész életét egy terráriumban/ketrecben tölti, de ha leviszed, találkozhat ürülékkel (nem csak kutya/macska), a talajon lévő baktériumokkal, férgekkel, kullacs/bolha... Ezeket mind-mind felviszed a lakásba, és nem hinném, hogy a séta után féregtelenítenéd/fürösztenéd az állatot, inkább irány az ágy, a párna, a ruha... Szóval erre is gondolj! Egy saját kert is rejthet veszélyeket, oda is bemehet idegen állat (rágcsálók, szomszéd macskája, nyest, róka - attól függ, ki milyen környéken lakik) Ha a malacon nem is jelennek meg tünetek, te bőven elkaphatsz tőle fincsi betegségeket.

A kutyát, jobb esetben a macskát is szokták oltani, féregteleníteni, rendszeresen állatorvossal ellenőriztetni, de egy rágcsáló esetében ez általában fel sem merül addig, amíg nincs baj.

2009. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam.Kösz a figyelmeztetést!
2009. dec. 17. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!